Bylo půl páté odpoledne a sál kulturního domu v Lichnově se začínal plnit. Každý příchozí se ale předtím chtěl zastavit u stolu, kde mohl získat autogramy představitelů filmu Nová dobrodružství Malého prince. Kvůli němu se totiž do kulturního domu vydal.

„Myšlenku natočit nějaký film v sobě nosíme už dlouho, asi čtyři roky, ale neměli jsme na to, netroufali jsme si. Takže jsme dělali různé scénky na akademie a tak,“ sdělil krátce před premiérou filmu jeho scénárista a režisér v jedné osobě dvaadvacetiletý Jiří Matúš. Jak ale přiznal, leccos s ním jeho spolupracovníci konzultovali a on byl ochoten naslouchat.

Tojstoráci, což je volnočasové neziskové občanské sdružení z Lichnova, právě slaví čtyři roky od svého založení a film má podtrhnout důstojnost oslav. „Při představení se bude část děje odehrávat na plátně a něco se bude dít před plátnem na pódiu. V průběhu představení budeme ještě natáčet a něco použijeme do výsledné podoby toho filmu,“ prozradil Matúš.

Mezitím se sál pěkně plnil a herečky i biletářky v jedné osobě se měly co činit. Jednou z nich byla Jana Vřesňáková. „Hraji Malého prince, tak jako všichni ostatní, jinak hraji ještě v době ledové a ve zrození. V něm jsem také Malým princem, ale jak se narodí. A ještě mám nějaké další role,“ snažila se o výčet dívka, která přiznala, že natáčení ji hodně baví. „A režisér je boží,“ dodala upřímně.

Jak už naznačila Jana Vřesňáková roli Malého prince si vyzkoušel každý z herců. „Je jich šestnáct, ve věku od sedmi do dvanácti let. Většina tak kolem desíti, jedenácti. Malého prince si opravdu zahráli všichni,“ poznamenal Matúš.

Jedním z jeho spolupracovníků je patnáctiletý Přemysl Holub. Ten měl hlavní podíl na hudební stránce filmu. „Hudbu jsme volili známější. A k tomu jsem ještě natočil a nazpíval nějakou vlastní hudbu,“ uvedl patnáctiletý Přemysl Holub, jehož píseň Malý princ zazněla v samotném závěru filmu.

Ještě před jeho promítnutím Jiří Matúš poděkoval rodičům za trpělivost, kterou měli se svými ratolestmi při nacvičování, kterého bylo hodně. Další díky patřily sponzorům i spolupracovníkům, a nedlouho po páté hodině odpolední odstartovalo odpočítávání k filmu. Po třiceti sekundách se na plátně i před ním začaly odehrávat nové příběhy Malého prince, od jeho zrození, cesty na Zemi do Doby ledové, odkud se postupně přenese v průběhu děje až do současnosti. Jeho další osudy už tak byly pevně v režii Tojstoráků. Konečná verze by se podle Matúše měla dostat na DVD, které by chtěl nabídnout některému kinu.