Túlavé divadlo přiveze v sobotu do Štramberku svou novinku. Poté, co svou inscenací Romeo, Julie a virus uzavřelo cyklus pouličních her věnovaných Shakespearovi, rozhodli se jeho dramaturgové pro opravdu klasický text. „Samozřejmě v Túlavém divadle si nemůžete být ničím úplně jisti, a tak se i sem dostal kus tradiční poetiky a našeho jazyka. Proto Cyrano sice vypráví i Alexandrina, ale celou hru určenou pro obrovské obsazení vám předvede pouze pět herců," prozrazují podobu svého nastudování dramaturgové divadla.

O co ale nepřijdeme jistě, jsou pro hru typické vtipné verše a šermířské souboje. „Především je to však výpověď o lásce, samotě a podivném osudu. Po dlouhém čase se zjevuje Cyrano, který ještě nemá věk na to, aby bilancoval, aby zdobil a zářil. Ale bojoval, neboť jen skutečná krása vede do záhuby," slibují herci v pozvánce.

Túlavé divadlo je nezávislé profesionální divadlo, které vzniklo jako autorský projekt dvojice režisérů Jakuba Nvoty a Kamila Žišky. Spolu psali vlastní kabaretní produkce a vytvořili i hereckou dvojici. V roce 2001 se soubor rozšířil a začal pracovat na projektech pouličního divadla cyklem zázračných her podle Shakespeara. Dnes má soubor svou stálou scénu v Bratislavě v Divadle v podpalubí.

Amfiteátr pod Starou věží ve Štramberku bude hostit slovenské Túlavé divadlo tuto sobotu 24. srpna od 19 hodin. V případě nepříznivého počasí se hra přesune do kulturního domu.

Michal Merenda