„Nebylo to pro nás snadné. Všichni jsme se včetně Standy moc těšili na koncerty a své příznivce. Pokračujeme v turné i přes nedávný skon zpěváka Standy Hranického. Vrátili jsme se zpátky na pódia na živé koncerty. A když jsme viděli, jaký je o nás zájem a například jak úžasná byla atmosféra při vystoupení v Pardubicích, rozhodli jsme se, že probíhající turné pojmeme jako velkou pietu ke Standovi Hranickému. Vždyť část koncertu tvoří skladby z našeho slavného alba Plni energie, v němž dominoval právě Standa…," říká Radim Pařízek, frontman kapely Citron a podnikatel.

V bigbítovém nebi

„Se Standou jsme prožili nádherných třicet let a bude nám moc chybět. V našich vzpomínkách však zůstane navždy jako ten největší kamarád s pravým ocelovým srdcem. Stando, nikdy na tebe nezapomeneme a věříme, že už teď v nebi válíš s Jindrou Kvitou citroňácký bigbít. Vzpomínejte prosím, na Standu s námi, jako na legendu českého big-bítu. Děkujeme," vzkazují fanouškům členové kapely Citron.

„Dramaturgie tohoto turné je zcela odlišná od vystoupení, které naši příznivci v posledních letech mohli vidět a slyšet. Znějí na něm i skladby, jež jsme naživo hráli jen párkrát v životě nebo dokonce nikdy, jako je třeba Věčný cizinec. Navíc jsme ještě oprášili také singly, které vyšly ještě před vydáním naší přelomové desky Plni energie. Atmosféra na dosavadních koncertech byla skvělá, včetně Prahy," dodává Radim Pařízek. Skupinu Citron ještě čekají v rámci turné vystoupení v Brně (25. dubna), o dva dny později ve Zlíně.

„Závěr a vyvrcholení koncertní šňůry jsme záměrně směřovali do Ostravy. Tady jsme prožili nejkrásnější bigbítová a rocková léta, máme zde vynikající fanoušky. Ostravský koncert se koná v klubu Garage v Ostravě-Martinově. Chtěl bych poprosit všechny zájemce o vstupenky, aby si je zajistili co možná nejdříve, neboť v předprodeji jich už moc není," zve na vystoupení Radim Pařízek.

ZBÝVAJÍCÍ KONCERTY TURNÉ SKUPINY CITRON

25. dubna Brno
27. dubna Zlín
28. dubna Ostrava-Martinov, klub Garage