Naďa Urbánková se opět vrací na koncertní pódia. Tentokrát v doprovodu Luboše Javůrka a jeho Bokomary. Toto spojení slibuje pořádnou hudební zábavu. Aby ne. Paní Naďa Urbánková patřila zejména v sedmdesátých letech k naprosté špičce na naší populární scéně. „Zpívala a hrála v legendárním Semaforu a zejména s Country beatem Jiřího Brabce natočila několik vpravdě nesmrtelných písní. Dodnes se zpívají a hrají písničky s texty Jiřího Grossmanna z jejího repertoáru, dvě nejslavnější – Drahý můj a Závidím patří bezesporu k zlatému odkazu té doby,“ připomněl pro Region hudební publicista Richard Boryna.

Co se kapely Bokomara týče, tak záhadné slovo, jež si vybral Luboš Javůrek jako název své kapely v polovině 80. let minulého století, vymyslel Kurt Vonnegut v románu Kolíbka. Folková Bokomara v průběhu času radikálně měnila obsazení, personální i nástrojové, každé z osmi řadových cédéček, počínaje Oknem do ulice a konče Cenou Thálie, natočila jiná sestava.

Urbánkovou svedla dohromady s Bokomarou náhoda, poprvé se představili společně divákům na Zahradě. Poté přišla nabídka na několik společných koncertů v létě 2005 po natočení alba, na které si paní Urbánková vybrala k doplnění svých starých hitů i několik písní z repertoáru Bokomary.

Ohlas u publika byl až překvapivě dobrý, toto spojení se stalo hvězdami největších festivalů a obě strany se dohodly, že by čas od času mohly vyjet na společné turné. Pro ně vzniká i několik nových písniček napsaných speciálně pro Naďu Urbánkovou, která navíc využívá svých hereckých a moderátorských zkušeností a svým šarmem osloví všechny generace.

Ve štramberském Kulturním domě zahrají a zazpívají společně ve čtvrtek 19. března od 19 hodin. (mer)