Tradiční soutěžní přehlídka regionálních regionálních televizních studií, která se rok co rok koná pod názvem Kafka, je zase tady. Už potřinácté se to nejlepší z regionálního zpravodajství či vlastních reklamních či publicistických děl tento pátek a sobotu sjede do Kopřivnice. Přehlídku tvorby regionálních televizních studií České a Slovenské republiky připravuje Kabelová televize Kopřivnice. Svou práci v ní předvedou ti, kteří zpracovávají a zajišťují regionální zpravodajství nebo vytváří vlastní pořady.

Do termínu uzávěrky se registrovalo celkem 30 regionálních studií a televizí z obou republik. Do soutěže je přihlášeno přes 70 snímků, v kategoriích: Publicistika, Zpravodajství, Dokument, Reklama a Kafka s úsměvem. Tuto kategorii hodnotí sami diváci, ostatní snímky bude posuzovat odborná mezinárodní porota, která je i letos sestavena z televizních profesionálů a známých tváří: Lenka Poláková, Jan Tuna, Martin Lokšík, Katarína Začková, Stanislav Motl a Petr Kožušník. K snímkům se porota bude vyjadřovat po jednotlivých blocích v tzv. workshopech. „V rámci přestávek a společenského večera budou moci účastníci a hosté s porotci prodiskutovat další pracovní záležitosti a zajímavosti z oblasti televizní tvorby. Každoročně je součástí Kafky seminář, letošní téma bude zaměřeno na zpravodajství v televizním vysílání,“ zve v pozvánce organizátorka Renata Molková.

Soutěžní přehlídka bude probíhat v prostorách kopřivnického kina Puls. Samotné projekce se konají ve dnech 23. a 24. října vždy od 9 do 16 hodin. Ceny pro nejlepší regionální televizní studia z České a Slovenské republiky se budou předávat v sobotu odpoledne v kopřivnickém kině Puls. (mer)