Repertoár Tria Bel Canta zahrnuje skladby skladatelů z období baroka a klasicizmu (G. F. Händel, J.S.Bach, A.Vivaldi, W.A.Mozart). Kombinace jejich zpěvu, flétny a kytary přináší delikátní, ušlechtilý zvuk a jemnou dynamiku a přesvědčit se o tom budou moci tentokrát Kopřivničtí. Právě tam se totiž Trio chystá vystoupit tuto středu.

Trio Bel Canto už má leccos za sebou. „Vystupuje po celé České republice i v zahraničí (Rakousko, Německo, Slovensko) na koncertech a hudebních festivalech. Připomenout můžeme například Musiksommer Klaus, Hudební léto Trenčianské Teplice a další,“ poznamenal Jiří Cachnín z kopřivnického Kulturního domu, který akce pořádá.

Beata Blašková Zádrapová vystudovala konzervatoř v Žilině a brněnskou JAMU u Jaroslavy Jánské. Již během studií hostovala v Hudebním divadle v Karlíně, ve Státní opeře Praha a v Mozart opeře. Po studiích nastoupila angažmá ve Slezském divadle v Opavě, od roku 1998 je sólistkou Janáčkovy opery v Brně.

Vítězslav Drápal je absolventem konzervatoře a JAMU v Brně. Působil dlouhodobě jako sólista na koncertních pódiích v mnoha zemích Evropy i v zámoří. V době svého zahraničního angažmá, jako profesor konzervatoře a sólista Beyrouthské filharmonie v Libanonu, provedl nepočítaně koncertů v Duo du Liban se španělským kytaristou Josephem Ischkhanianem. Po návratu do vlasti rozvinul intenzivní sólistickou i komorní činnost. Pro český rozhlas a televizi natočil mnoho skladeb v oblasti komorní hudby, koncerty pro flétnu a orchestr.

Libor Janeček je také absolvent brněnské konzervatoře. Od roku 1993 působí v koncertním duu Instrumental tandem, které se zaměřuje na interpretaci latinskoamerické hudby Astora Piazzolly, ale koncertuje také v samostatných recitálech, na hudebních festivalech, vernisážích v České republice i v zahraničí.

Společně jako Trio Bel Canto vystoupí v kopřivnickém kině Puls ve středu 18. března od půl osmé večer. (mer)