Projekt Saade, který tento pátek přijede koncertovat do Kopřivnice, tvoří dva ostřílení muzikanti, kteří po světě jezdí jako technický doprovod třeba s Boris, Dinosaur Jr. a dalšími.

Vlastní jsou jim melodicky hodně chytlavé a s přehledem, drtivou energií i jakousi lehkostí zahrané písničky. Tady ale nejsou myšleny nějaké jemné skladby. Připravte se na pořádný kytarový nářez. „Tohle je hutná, riffózní jízda, která se ti do uší seká a tlačí spíše jako palice na maso, když flák drtí na řízky. Melodie se tady hustě tlačí přes síto hutných kytarových riffů a účelně namlácené škopky. A do toho melodický, zároveň ale i většinou drsný a táhle hrubší zpěv. Sound nahrávky pak sem tam obohatí i další nástroje. Zaslechnete třeba foukací harmoniku nebo klávesy," píše se o nich například na serveru MusicZone. Těšit se můžeme na mix poctivého hard rocku, heavy razanci, chytlavost těch nejlepších okamžiků grunge, k tomu současný feeling, zvuk a energii. Saade se ani netváří, že hrají originální alternativu k současné tvrdé muzice, ale s nadhledem přiznávají, že vlastně kradou a berou si vše, co se jim na muzice nezdá být zajímavé, aby to celé namlátili a nazpívali po svém.

Spolu se Saade vystoupí v kopřivnické Mandale domácí partička Milano. Tahle kapela vznikla v roce 2002 a o rok později vydala své stejnojmenné debutové album. Pak se na nějakou dobu odmlčela z důvodu pobytu některých svých členů v zahraničí. Pro hudbu kapely je charakteristická přímočarost. Milano hraje tvrdě a rychle, jeho hudba je však melodická a nese v sobě prvky typické pro kapely zlaté éry psychedelické hudby šedesátých a sedmdesátých let.

Společný koncert kapel Saade a Milano uslyšíme v kopřivnické Mandale v pátek 18. ledna od 20 hodin. (mer)