VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Kopřivnici zahraje BoneTeT

Kopřivnice – Svýtečným trombónovým souborem se milovník hudby na Novojičínsku nemá možnost setkat každý den. Kopřivnice tuto příležitost nabídne už tuto středu. Představit se tam přijede do Kulturního domu skupina mladých interpretů z Janáčkovy akademie múzických umění vBrně snázvem BoneTet.

20.1.2009
SDÍLEJ:

BoneTetFoto: www.bonetet.wgz.cz

Vynikající trombonový soubor BoneTeT vznikl v lednu 2007 díky partě mladých interpretů – spolužáků z Janáčkovy akademie múzických umění v Brně. Původně jen kvůli jednomu koncertu, nicméně z následného nadšení a zapálení pro komorní hudbu vše vyústilo v seskupení, které nemá v hudebním světě obdoby.

Jednotliví hráči ovládají svůj nástroj bravurně, důkazem budiž ocenění z domácích i zahraničních soutěží jednotlivců, ale i komorních souborů. Všichni jsou také členy předních českých orchestrů, jmenujme například Národní divadlo Brno, Městské divadlo Brno, Moravské divadlo Olomouc, Filharmonie Hradec Králové, Filharmonie Brno, či učiteli na uměleckých školách Brno, Jičín či Kopřivnice.

Během velmi krátké doby si soubor dokázal vytvořit rozsáhlý repertoár, který zahrnuje hudbu od nejstarších umělecko-slohových období od renesance, baroka a klasicismu, přes populární hudbu až k hudbě moderní, současné. Při interpretaci jazzové a populární hudby se souborem rovněž vystupuje také rytmická složka – kytara a bicí - a někdy též pro zpestření a oživení i zpěváci. „Hlavně ale hrajeme ve složení tří až šesti hráčů skladby buď psané pro trombonová seskupení, či různé transkripce. Mnoho skladeb je rovněž skládáno a aranžováno přímo pro náš soubor,“ potvrzují členové souboru v oficiální pozvánce.

V kopřivnickém kině Puls vystoupí s poměrně zajímavým programem. „V jejich programu u nás zazní jak klasické skladby Bacha, Frescobaldiho, Haydna, tak i moderna autorů Mc Cartneyho nebo Williamse,“ prozradil za organizátory kopřivnického koncertu Jiří Cachnín z tamního Kulturního domu. Jen pro zajímavost dodejme, že jedním ze členů souboru je také kopřivnický trombonista Pavel Debef.

Koncert trombónového souboru BoneTet se v kopřivnickém Kině Puls koná ve středu 21. ledna od 19.30. (mer)
20.1.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

JEDNA Z NADĚJÍ novojičínského plaveckého klubu Marie Skopalová (uprostřed) ukázala hned na úvod sezony výtečnou formu.

Skopalová přivezla ze Znojma zlato

ZÁVIŠICKÝ TALENT Radek Rýpar (vpravo) získal na Českém poháru v Brně v nabité konkurenci bronz. Na snímku s rovněž bronzovým Danem Šimkem. Snímky. TJ Závišice

Závišické judo znovu ukázalo kvalitu

V Bílovci se bude stavět křížová cesta

Křížová cesta povede z Bílovce směrem na Bílov a hotová má být na jaře příštího roku.

Obec Mořkov chce zvelebit centrum

Odkup pozemku od Jednoty Hodonín schválili zastupitelé Mořkova.

Hokejisté kopřivnické Tatry pomohli dobré věci

Druholigoví hokejisté Tatry Kopřivnice společně darovali krev v Krevním centru Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.   

Evropské poháry? Postupně za tím půjdeme

Říká v rozhovoru pro Deník spojka extraligové Kopřivnice Patrik Fulnek, který by rád pomohl naplnit čtyřletou vizi klubu.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení