Štramberský divadelní spolek Pod věží předvede v Kuníně jednu z perel evropského komického dramatu. „Shakespearova komedie Zkrocení zlé ženy je vzrušující, jiskřivý zápas dvou silných osobností, dvou bujných temperamentů, ale zejména dvou rovnocenných inteligentních bytostí s velkým smyslem pro humor,“ připomínají jeho členové už v úvodu svého pozvání do Kunína.

Děj hry je natolik známý, že je skoro zbytečné jej připomínat. Vždyť - kdo by neslyšel o hubaté a zpupné Kateřině, sestře andělsky něžné a mírné Bianky? O Bianku se uchází hned několik nápadníků najednou a Kateřina je na ocet. Přestože je krásná, každý se jí bojí jako čerta. Až na svérázného šlechtice Petruchia, který se rozhodne, že z této svéhlavé dračice udělá tu nejpokornější a nejmírumilovnější manželku na světě.

Je to zápas, z kterého vycházejí vítězně obě strany - jak Petruchio, tak Kateřina. Proto jen oni dva se v závěru mohou radovat ze společného partnerství. Vítězí sice dominantní mužská hrdost a síla, ale zároveň i ženská moudrost a získaná schopnost tolerance. A že to s "andělskou" Biancou nebude mít její ženich tak jednoduché, jak předpokládal - to se dalo čekat. Děj je zasazen do Padovy, takže komedie se odvíjí v duchu italské živelnosti.

V režii Josefa Marka vystoupí štramberský divadelní spolek Pod věží v kunínském zámeckém parku od 18 hodin. (mer)