Jičínfest je festival, který se koná každoročně v polovině letních prázdnin na podporu amatérských skupin z Nového Jičína a jeho bývalého okresu. Jeho smyslem je nabídnoutpříležitost pro tyto skupiny zahrát si na plně technicky vybaveném podiu a před maximálním počtem diváků a samotné skupiny aktivně zapojit do příprav i průběhu festivalu.

Už loni přinesli organizátoři určité změny oproti předchozím ročníkům. Za prvé se do přípravy více zapojily samotné kapely. „Už jsme cítili potřebu jakéhosi nového impulsu, nějakých nápadů. Proto jsme se rozhodli dát možnost samotným skupinám, ať se k podobě festivalu vyjádří. Změna se loni osvědčila, i proto se o ni budeme opírat i letos,“ vysvětlil Jiří Macíček z Městského kulturního střediska v Novém Jičíně, které je garantem festivalu. Samozřejmě pomoc poskytlo i samotné město Nový Jičín, i přes symbolické vstupné jde o nevýdělečnou akci.

Také letos se dočkáme dvou stage místo jedné. „Může tak vystoupit víc místních kapel, to je hlavní důvod. O to přeci na Jičín festu jde,“ prozradil Mirek Andrassy z kapely Porta Inferno, která se na přípravách podílí. Chybět nebude ani doprovodný atraktivní program, stejně jako zajímavý host, kterým letos bude vyškovská kapela Dark Gamballe.

Na hlavní stage bude probíhat soutěž o nejoblíbenější skupinu festivalu. Vítězná skupina se dostane do vyhrává dva dny v nahrávacím studiu. Na festivalu vystoupí dohromady 11 skupin z Nového Jičína a bývalého okresu. Hlavními taháky budou například loňští vítězové Coffee2go nebo jejich rodáci ze studénky Slow Pension. Vůbec celý line-up vypadá z pohledu novojičínské hudební scény zajímavě. Na hlavní scéně se kromě zmíněných představí novojičínští Bastardo Dentro, místní a dobře známí Porta Inferi, stejně jako Be Fading Fast. Bandzone.cz stage také přivítá známá jména – novojičínské Blood Manacle a Drzého čerta, studénecké Below The Mark, štramberský Aperion a kopřivnické Wooden Sleeping Bag. Zajímavý zážitek slibují i matadoři z Moravského Anděla.

Jičínfest se v amfiteátru na Skalkách v Novém Jičíně uskuteční v pátek 29. července. Start je naplánován na 18. hodinu. (mer)