Všichni tři vystavující patří mezi zkušené umělce. Jiří Hrdina se narodil v roce 1963 v Rýmařově, v Ostravě žije od roku 1970. Je absolventem ITF FPF Slezské univerzity v Opavě, v současnosti doktorandem FAMU v Praze. „Gotografii vyučuje na Katedře výtvarné výchovy PF Ostravské university a Střední umělecké škole v Ostravě. Ve volné tvorbě se zabývá především dokumentární fotografií, je spoluautorem Bílé knihy o Ostravě a její kultuře,“ představili jej v pozvánce organizátoři výstavy.

Druhý vystavující Karel Macura se narodil v roce 1956 v Českém Těšíně. Dnes pracuje v Ostravě jako hostinský s velkou vášní pro dobré jídlo - s fotografii. S různými přestávkami fotografuje od mládí, soustavně posledních dvacet let. Jeho hlavním tématem je živá fotografie, kterou pořizuje při svých cestách do zahraničí.

Dalibor Bednář se narodil v roce 1960 v Opavě, žije a pracuje v Ostravě. V zaměstnání se živí jako technik, fotografii má jako koníčka. Poprvé vzal fotoaparát do ruky v osmnácti, po odmlce na počátku devadesátých let se k fotce zase vrátil. „Obdivuje klasický přístup k fotografii s důrazem na černobílý proces. Zajímá se o městskou architekturu a vztahy lidí, kteří v ní žijí a spolu ji utvářejí, věnuje se také portrétu a aktu. Pracuje s manuálními kinofilmovými a středoformátovými fotoaparáty,“ připomněli organizátoři expozice. Od roku 2011 opět pravidelně vystavuje individuálně nebo s přáteli.

Výstava Tři na Ukrajině potrvá na příborské radnici do 6. března.(mer)