Němci mají svůj Octoberfest, na Liščím mlýně ale nechtěli čekat až do října a naplánovali si Septemberfest. O co vlastně půjde? „Bude to opravdu taková částečně recesní napodobenina německých svátků piva. Několik minipivovarů tady bude nabízet své ležáky, chybět ale rozhodně nebude ani doprovodný kulturní program,“ vysvětlil organizátor akce Jaromír Naleraj.

Vše začne už v sobotu 1. září odpoledne. Ve 14 hodin zahájí organizátoři akci vypitím piva na ex, ve stejný čas začne i doprovodný program. „Připravenu máme celou hromadu soutěží, které se pochopitelně budou točit kolem piva. Rozhodně se to ale nebude týkat jeho pití, jako například na čas. To se nám až tak nelíbí a rádi bychom se od toho distancovali. Takže se bude zápolit například v hodu sudem, budeme měřit největší pivní pupek a tak dále. Rozhodně bychom nechtěli být nevkusní. Všechno pochopitelně oceníme nějakými drobnými cenami,“ prozradil organizátor. Připraveny jsou ale také soutěže a atrakce pro děti, chybět nebude například ani oblíbená projížďka na koni. V neděli se soutěže konají už od dopoledne, konkrétně od desáté hodiny.

K dobré akci patří i dobrá muzika, pokud možno tedy žánrová. Nebude chybět ani na Septemberfestu. V sobotu bude od 14 hodin hrát osvědčená zábavová folk a country kapela Kondoři. V jedenadvacet hodin se malinko přitvrdí a prostor dostane revivalová skupina jedné z největších hudebních legend, Nirvany. Také v neděli se bude kvalitně hrát, k poslechu i tanci zahraje folk a country kapela Cizinci.

Na sobotní večer mají organizátoři připravenu pro příchozí ještě jednu lahůdku. Chtějí promítat český kultovní flm podle knihy Bohumila Hrabala Postřižiny. „Ten svým tématem k našemu festivalu rozhodně patří, dobří lidé a dobré pivo k sobě rozhodně patří,“ řekl Naleraj.

Z Frenštátu bude k místu akce na Liščím mlýně co hodinu vyjíždět autobus, a to ze tří míst - z ulice Dolní u Aquaparku, z lokace U Mrtvoly a od nádraží. Autobusy budou jezdit také zpátky.