Letošní setkání mladých vyznavačů divadelní scény měl název Vánočka má talent. Začal v pátek odpoledne a skončil v sobotu večer velkým happeningem. Postupně se představilo sedm souborů, a to z Kopřivnice, Frenštátu pod Radhoštěm, Českého Těšína a Ostravy. A kdo se přišel podívat, určitě se nenudil. Překvapovaly nápaditost i profesionální přístup.

Hlavně ale šlo o konfrontaci. „Jsem tady už poněkolikáté. Je tady příjemná atmosféra. Je to opravdu dobré,“ uvedl Jiří Hauser, jenž přijel jako vedoucí souboru Zvonky z Frenštátu pod Radhoštěm.

Frenštátský soubor předvedl ukázku z připravovaného divadelního představení Tančírna století. „To představení ještě není hotové, ale chtěli jsme předvést aspoň to, co už jsme nazkoušeli. Předlohou byl film Tančírna od Etore Scoly, ale není to jen o tom filmu“, zmínil se Hauser.

Vítězství nakonec zůstalo doma. Nejvíce hlasů získal soubor Malá Monstra s Kukuřínskou pohádkou. „Opět rozhodovali diváci a ne porota. I proto, že ta přehlídka je nepostupová,“ připomněl organizátor Daniel Brchel z kopřivnického Údivadla.

Vánočka je oproti jiné kopřivnické divadelní přehlídce Bedna mnohem komornější. „Jezdí na ní méně souborů. Je to vlastně po začátku nového roku, takže některé ty soubory ještě ani nemají představení hotové. Ale pokud se nebojí vystoupit a nebrání jim v tom ekonomická situace, mohou přijet,“ naznačil Brchel filosofii předvánočního setkání mladých divadelníků.