Po rozvolnění protiepidemických opatření naplno ožívá také kultura a hudební produkce. Diváci ve Frenštátě pod Radhoštěm se tak mohou těšit třeba na vystoupení známého saxofonisty Felixe Slováčka, hudebníka, skladatele a dirigenta, který je snad vůbec největším českým mistrem ve hře na tento nástroj.

Felix Slováček prodal už přes dva miliony alb. Hrál v Orchestru Karla Vlacha a přes patnáct let v kapele Ladislava Štaidla, často doprovázel i mnohonásobného Zlatého slavíka Karla Gotta.

Slováček vystudoval klarinet na konzervatoři v Kroměříži a posléze na Janáčkově akademii múzických umění v Brně. Po absolutoriu vstoupil do orchestru Karla Vlacha, kde působil v letech 1968 až 1969. Nejvíce ho ale proslavilo angažmá v orchestru Ladislava Štaidla, doprovázejícího Karla Gotta. Zde začal hrát na saxofon. Hrou na tento nástroj se zviditelnil nejen u nás, alei v zahraničí. Štaidl mu totiž jako výraznému instrumentalistovi dával prostor k sólovým výstupům během Gottových koncertů. Od 70. let Felix Slováček vydával vlastní sólová alba a vystupoval i v jiných hudebních tělesech. V roce 1983 se stal dirigentem Tanečního a jazzového orchestru Československého rozhlasu. Orchestr se přejmenoval na Big Band Felixe Slováčka. Felix Slováček je jeho ředitelem, dirigentem i sólovým interpretem. V roce 2013 obdržel od prezidenta republiky medaili Za zásluhy.

Do Frenštátu přijede Slováček společně se svým F Quintetem a představí nejoblíbenější kusy svého bohatého repertoáru. Vystoupení se uskuteční ve čtvrtek 24. června 2021 v 18 hodin v Domově Hortenzie. Vstupné činí 490 Kč. Vstupenky zakoupené ještě v loňské sezóně zůstávají v platnosti.

Rezervace míst mimo předplatné probíhá v Turistickém informačním centru na náměstí Míru ve Frenštátě, tel. 556 836 916.

Nutno dodat, že koncert se uskuteční pouze za příznivého počasí.