Sdružení hudebníků dechového orchestru města Štramberk pod vedením Aloise Cigána vstupuje do dalšího kalendářního roku své existence. Už tuto neděli je čeká první letošní koncert. Nový rok přivítají vystoupením ve štramberském Kulturním domě.

Více než padesátičlenný soubor už má něco za sebou. Vznik orchestru je datován rokem 1912. Původně malý dechový orchestr se záhy rozrostl na velké hudební těleso.

Orchestr trvale spolupracuje s předními českými dirigenty a skladateli v oblasti dechové hudby. „Na základě dobrých výsledků byl pozván k veřejné rozhlasové nahrávce svého jubilejního koncertu. Mnohé nahrávky z tohoto koncertu byly tak zdařilé, že se několikrát vysílaly v Československém rozhlasu Ostrava,“ připomínají jeho členové na svých stránkách.

V současné době má orchestr věkový průměr je 26 let. Nejmladší člen ještě nemá ani osmnáct let a ten nejstarší brzy oslaví už své čtyřiašedesáté narozeniny. Soubor je přístupný všem generacím.

Orchestr je schopen prezentovat tradiční koncertní českou dechovou hudbu stejně tak jako skladby současných autorů z českých zemí i zahraničních umělců. Při festivalových vystoupeních orchestr hraje pochodovou hudbu s účastí své vlastní půvabné mažoretkové skupiny.

Ve štramberském Kulturní domě vystoupí Sdružení hudebníků dechového orchestru města Štramberk pod vedením Aloise Cigána se svým Novoročním koncertem v neděli 4. ledna od 15.30. Akce se koná v rámci oslav 650 let města Štramberka. (mer)