Přestože je Kopřivnice známá především jako město automobilů, výstava motorek připomíná také zdejší tradici motoristického sportu.

„Název vystavujícího týmu je odvozen od jména svého zakladatele Miloše Bernátka, který začal se závody ve sprintu již v roce 1985. V dragsterovém sportu je uznávanou osobností i obávaným soupeřem, své speciály navíc stavěl sám dle vlastních návrhů a během své dlouhé kariéry získal mnoho trofejí a ocenění," přiblížila výstavu tisková mluvčí města Kopřivnice Lucie Petříčková s tím, že ve vestibulu radnice je nyní k vidění například jeho motocykl Suzuki GSX-R 1 320 NX, díky němuž získal titul vicemistra ČR.

Dalším vystaveným skvostem je přesná kopie Bernátkova ukradeného motocyklu Suzuki GSX-R 1 260 NX, na němž Jakub Marada vybojoval třetí místo na mistrovství ČR, a trojici vystavených strojů doplňuje Honda 125 RR ProDrag, se kterou Marada bodoval například na mezinárodních závodech v Trenčíně. Závodní speciály kopřivnického týmu budou moci návštěvníci úřadu obdivovat do konce ledna.