Expozice veteránů světově známé značky hostí výstavu vítězných fotografií projektu Foto Fest 2013.

Foto Fest je projekt, který spojuje amatérské fotografy ze dvou zemí, České republiky a Polska. Že je fotografování oblíbenou činností, dokázala účast letošního ročníku. Své snímky do soutěže zaslalo přes pět desítek fotografů z obou zmíněných zemí. Nejlepší výtvory, kterým se dostalo ocenění, jsou v současné době k vidění na několika místech Česka i Polska. Na Novojičínsku je to právě Technické muzeum Tatra v Kopřivnici.

„Výstavu v našich prostorách nemáme poprvé, hostili jsme ji už v loňském roce. V tom letošním nám bylo osm panelů s fotografiemi zapůjčeno jen na krátkou dobu, konkrétně do 10. února," uvedl kurátor kopřivnického muzea Radim Zátopek.

Tématem druhého ročníku akce, která si klade za cíl vytvořit platformu pro amatérské fotografy, která by umožňovala předávání zkušeností, vzájemnou inspiraci a možnost kulturní výměny, byl známý výrok o tom, že „Šaty dělaj člověka." Zda tato věta v dnešní době platí se snažilo dokázat anebo vyvrátit tři sta třicet snímků. Putovní výstava přitom obsahuje šestatřicet nejlepších fotografií od patnácti autorů.

Foto Fest každoročně pořádá Dům kultury AKORD v Ostravě-Zábřehu ve spolupráci s Domem kultury v Rybniku-Chwalowicích. Vítězné fotografie jsou zařazeny do putovní výstavy, která se prezentuje v Ostravě, Rybniku a dalších místech.