Sunrain je seskupení, které vzniklo na sklonku léta 2010, je tvořeno dvěma muzikanty. Aleš Gajdošík žije v Kopřivnici, je multiinstrumentalista a působí v různých žánrových seskupeních od klasické hudby, přes jazz až po heavy metal. V kapele zpívá, hraje na šestistrunnou a dvanáctistrunnou akustickou kytaru a elektrickou kytaru. Bára Panáčková z Velké u Hranic působí také v kapelách Faťamorgana, Jiný level a ve Schole Drahotuše. V Sunrain ji můžete slyšet zpívat a hrát na klávesy, akustickou kytaru nebo violoncello. Oba muzikanti se potkali při studiu v Ostravě na Janáčkově konzervatoři. Jejich první společné vystoupení bylo například na nádvoří hradu Helfštýn a na vernisáži v Kopřivnici, poté spolu začali trvale spolupracovat.

Tvorba kapely je ovlivněna pestrou škálou stylů a žánrů od kapel 60. let, přes etno, folk až po vážnou hudbu. „Repertoár dua je tvořen převážně písněmi z vlastní tvorby obou, většina je v anglickém jazyce a je založen na zajímavých dvojhlasech ženského a mužského vokálu a na kombinacích různých akustických i elektrických nástrojů. Rádi si však zahrají i písně jiných kapel např. Alter Bridge, Creed… upravené pro své obsazení,“ lákají na koncert pořadatelé z oderského klubu Village sound.

V roce 2011 pracovali na nahrávce šesti vlastních písní. Album dokončili v září a poprvé bylo v prodeji na jejich sólovém koncertě v Zámeckém klubu v Hranicích. V sobotu 21. dubna uslyšíme Sunrain v oderském hudebním klubu Village sound v přísálí tamního Dělnického domu od 20 hodin. (mer)