Vernisáž výstavy Medailonky statečných, kterou připravil Český svaz bojovníků za svobodu, Základní organizace Fulnek, Muzeum Novojičínska a občanské sdružení Comenius Fulnek, je naplánována na 30. dubna v 17 hodin a bude se odehrávat v oratoři fulneckého kostela. Výstava nabídne dokumenty vojáků, partyzánů, politických věznů a příslušníků domácího odboje z oblasti fulnecka, legionáře z fulneckého regionu, medaile a vyznamenání a literaturu s odbojovou tematikou z Městské knihovny. „V rámci vernisáže bude slavnostní křest publikace Medailonky statečných autorů pana Josefa Kubového a Václava Langera,“ informovala Věra Lošáková za Muzeum Novojičínska.

Návštěvníci se také mohou těšit na komentovanou prohlídku výstavy, která se uskuteční 18. května. Výstava potrvá do 23. května.

Další akcí, která se uskuteční o den dříve, je koncert s názvem Hudba bez hranic. „Tento koncert je uspořádán ve spolupráci s Občanské sdružení Skřivánek Suchdol nad Odrou, kteří každoročně s velkým ohlasem účinkují na Adventních koncertech v kostele svatého Josefa ve Fulneku. Vystoupí zde Dětský pěvecký sbor Skřivánek Suchdol nad Odrou se sbormistriní Zuzanou Šimůnkovou a jeho host Coro dell´ Instituto Comprensivo "Don Rinaldo Beretta" – Itálie, jež povede sbormistr Carlo Pozzoli,“ dodala Lošáková. Také tato akce započne úderem 17. hodiny.