Prostory školy se v příslovečnou Mekku všeho sci-fi, fantasy a příbuzných žánrů změní od pátku 23. listopadu do neděle 25. listopadu. Více než 150 hodin programu, rozmělněného do sedmi žánrových linií, přinese návštěvníkům odborné i odlehčené přednášky. Chybět nebudou ani hry a soutěže, diskuse či výtvarný happening, který bude mít letos také charitativní rozměr, protože předměty vytvořené fanoušky budou vydraženy a výtěžek poputuje do Speciální ZŠ a MŠ Motýlek v Kopřivnici.

Organizátoři v programu nezapomněli ani na oslavy spojené s jubileem festivalu.

„Letošní ročník je pro nás obzvlášť významný, jelikož slavíme deset let a věřím, že za tu dobu se nám podařilo vytvořit opravdu silnou fanouškovskou základnu našeho festivalu. Většina účastníků se navzájem zná, a to přispívá k atmosféře, kterou se nebojím označit u českých conů za unikátní," zhodnotil hlavní pořadatel David Macháček akci, kterou dal spolu se svými přáteli ze SFK Radegast Kopřivnice a Czech Star Wars Universe před deseti lety dohromady.

V třídenním programu bude stejně jako v předchozích letech hrát prim fenomén Star Wars, který je letos podle názoru hlavního pořadatele díky nedávnému prodeji Lucasfilmu společnosti Disney v podstatě celospolečenským tématem. KoprCon však bude mít co nabídnout také fanouškům Star Treku, počítačových her či japonské kultury a Anime. „Specialitou bude konzolová herna, kde si mohou s přáteli zahrát své oblíbené hry, milovníci her deskových budou mít rovněž o zábavu postaráno v herně s více než sto dvaceti tituly," doplnil David Macháček.

Mezi pravidelné návštěvníky KoprConu se každoročně řadí záhadolog a spisovatel Arnošt Vašíček. Jak se zdá, ani letošní ročník nevynechá, a návštěvníci se tak mohou těšit na přednášku o záhadách Tichomoří. Kromě Vašíčka pozvání opět přijal také slovenský výtvarník Juraj Maxon, jehož ilustrace sci-fi, fantasy a hororových knih patří k nejvyhledávanějším, nebo český autor literární sci-fi Jaroslav Mostecký.