Jeho autorkou je bývalá ambasadorka a spisovatelka Zuzana Beranová a obě ženy jsou opavské rodačky. Spisovatelku fascinovala proslulá ochránkyně volně žijících zvířat už od dětství a byla hrdinkou její prvotiny Setkání se smrtí, mapující život Joy v Keni. 

„Původně jsem Joy vnímala jako talentovanou, ale hysterickou ženu, ale dnes jí už rozumím daleko víc. Během dětství nepoznala pravou mateřskou lásku a otec ji vychovával jako chlapce. Po rozvodu rodičů o ni ani jeden neprojevil zájem a z této frustrace se vlastně nikdy nevyléčila. Ran jí osud uštědřil několik též v dospělosti a když jí do cesty vstoupila lvice Elsa, věnovala všechnu svou lásku jí, ne lidem,“ hodnotí Zuzana Beranová složitou osobnost svého idolu.

Západní část severního obchvatu Opavy se bude stavět i letos. Poslední aktuální snímky z listopadu 2021.
Co letos čeká Opavsko? Oprava zimáku, zámku, nový inline areál či parkovací dům

Současným komixem se autorka snaží přiblížit tuto osobnost malým čtenářům. „Příběh jsem musela pečlivě vystavět na omezeném prostoru tak, abych podchytila i hluboké motivy,“ konstatuje autorka scénáře. Největší výzvou bylo pro ni převedení košatého a bohatého života Joy Adamson do textů v bublinách.

Zdroj: Youtube

Neznamená to však jeho zjednodušení. Po svém vydání bude Dlouhé safari z Opavy do Keni zájemcům k dispozici v opavském Turistickém informačním centru. Výtvarnou stránku zajistil ilustrátor Oldřich Hyvnar, jehož kresby znají malí čtenáři v několika zemích Evropy i jako tvůrce komiksu. Vytvořil mimo jiné komiks Rychlé šípy kapitána Richarda Konkolského jako kreslený seriál o slavném českém mořeplavci na námět Milana Švihálka.

Zuzana Beranová vystudovala po opavském gymnáziu ještě žurnalistiku na Univerzitě Karlově a následně působila jako česká konzulka v Nigérii, v Keni a též v Zimbabwe právě v době, kde tuto zemi zasáhla cholera, inflace, povolební násilí a nedostatek potravin. Pro Evropskou unii pracovala jako zástupkyně velvyslance v Namibii, takže Afriku dokonale zná. Obdivovatelka Joy Adamson, Afriky a její přírody i kultury teď žije v Praze.

Arkády ve Dvořákových sadech v Opavě.
Co na to říkáte. Zdevastované opavské arkády se promění v kulturní centrum

Je autorkou knih Setkání se smrtí, Všechny vůně Afriky a Poslední nosorožec. Ilustrátor Oldřich Hyvnar vystudoval po maturitě na příborském gymnáziu Filosofickou a Přírodovědeckou fakultu Masarykovy univerzity v Brně a působí jako pedagog na novojičínském gymnáziu. Věnuje se hlavně ilustrační tvorbě v širokém záběru různých technik od klasické pérovky přes olejomalbu až k počítačové grafice. Jeho tvorba zahrnuje i obrazy, inspirované surrealismem.