Hudba a tanec ve stylu 30. let – to je po roce opět hlavní námět další z oblíbených zámeckých gárdenpárty, které pořádá zámek Kunín ve svém zámeckém parku. V jednom z nejpěknějších historických objektů Novojičínska se bude konat už tuto sobotu. Historické retrospektivě sluší oblečení ve stylu 30. let, organizátoři tak doufají že se návštěvníků dodržujících téma akce, a tedy oděných do stylové módy zvolené doby, sejde před zahradním průčelím zámku co nejvíce.

O hudební složku dne se bude starat stejně jako v loňském roce swingová jistota – v regionu velmi dobře známý swingový orchestr Alfa Band. Jeho existence se počítá od jara roku 1994, letos tak slaví neuvěřitelných dvanáct let. „Taky je slyšet, že jeho členové působí vyhraně. Nejsou to žádní nárazoví muzikanti, to co hrají, hrají s přehledem a v klidu,“ potvrdil pro Region hudební recenzent Richard Boryna, který se několika vystoupení orchestru zúčastnil. Všichni bývalí i současní muzikanti hrající v Alfa bandu pochází z celé severní Moravy. Jak se na pořádný orchestr sluší, je personálně poměrně rozsáhlý. I s mistrem zvuku čítá jeho základní kmenová část jedenadvacet jmen. Co se hostů souboru týče, jejich počet se počítá na desítky.

Repertoár kapely vychází z nejznámějších děl nejen swingové historie. Kromě swingu totiž Alfa Band hraje občas i něco málo bigbítu. jak říkají sami členové kapely na svých stránkách, seznam hraných skladeb nehodlají nikdy uzavřít. Stále přidávají nové a nové kousky.

Rozsah skladeb je poměrně široký. Hrají jak písně české, tak i v anglickém jazyce. Na jejich koncertech můžete slyšet jak českou pohodičku Je po dešti skladatelů Dvořáka a Nikodéma, tak vypalovačku Rock Around The Clock dnes už klasiků Freedmana, Knighta či notoricky známý evergreen Bossa Nova autorů Bažanta, Maláska a Hály. To nejkrásnější v jejich podání jsou ale písničky českého swingového génia Jaroslava Ježka.

Pokud vás berou za srdce písně jako Svítá, Nebe na zemi nebo Život je jen náhoda a máte v sobotu 26. července od 16 hodin čas, neměli byste si kunínskou gardenpárty s Alfa Bandem nechat ujít. Kdy jindy byste se tak snadno mohli vrátit do let, kdy otcům doma vykali a chudé švadleny snily o krásných továrnících.

(mer)