Na Masarykově náměstí v Novém Jičíně bude jedno kulturní vystoupení za druhým již od 9 hodin. V programu ZUŠka krášlí náměstí návštěvníci uvidí třeba baletní vystoupení nebo se mohou těšit vernisáž absolventských prací na Staré poště.

Po programu ZUŠ, který trvá do 15 hodin, ale kultura na náměstí zdaleka neskončí. Prostor dostane program Cirkulum na cestách – mezinárodní projekt který vznikl díky podpoře Moravskoslezského kraje a měst Opava, Nový Jičín a Karviná.

Na nově připravené scéně se představí novocirkusoví umělci z Itálie, Nového Zélandu, Švédska, Chorvatska a Německa, kteří účinkují po celém světě.

Základní umělecká škola Frenštát pod Radhoštěm přidala k akci ZUŠ Open také Den otevřených dveří pro případné zájemce o hru na nástroj. Od 13 hodin v budově ZUŠ na Tyršově ulici budou koncerty, open air akce, kreativní dílny a přednášky. Akce potrvá do 17 hodin.

V Odrách se uskuteční již tradiční akce ZUŠ v parku - festival žáků a pedagogů Základní umělecké školy v Odrách. Koná se v horní části zámeckého parku a na pódiu se představí komorní a souborové hry. Již v 16 hodin začnou v parku výtvarné dílny, kde budou k vidění práce žáků výtvarného oboru, koncert začne v 17 hodin.

Základní umělecká škola J. A. Komenského ve Studénce připravila pořad nazvaný Bastien a Bastienka, což je koncert nejmenších muzikantů do 10. let. Koná se v koncertním sále ZUŠ na Butovické ulici od 16.30 hodin.

Ve Studénce se zapojí se rovněž Soukromá základní umělecká škola Musicale, která v prostorách školy v Poštovní ulici zahraje od 10 hodin Muzikálek pro nejmenší – pohádkové divadelní představení pro děti z mateřských škol ve Studénce.

První Soukromá ZUŠ MIS music z Kopřivnice pořádá v sídle školy na ulici Obránců míru od 17 hodin závěrečný koncert žáků napříč všemi ročníky.