VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: NOVÝ JIČÍN

Nový Jičín je okresní město na Moravě ve dvou třetinách cesty z Olomouce do Ostravy. Historické jádro města je městskou památkovou rezervací. Roku 2001 byl vyhlášen Historickým městem roku. Nový Jičín je sídlem známých firem Tonak a.s. a Autopal s.r.o.

Starostou Nového Jičína se stal Stanislav Kopecký

V poklidné atmosféře a bez překvapení proběhlo zasedání zastupitelstva v Novém Jičíně. Ač se uskutečnilo v nejzazším možném termínu, a na jeho přípravu tak bylo dostatek času, organizačně skřípalo. Nicméně absence české hymny i funkčnosti hlasovacího zařízení u nováčků v zastupitelstvu vyloudily v plné aule novojičínské radnice spíše úsměvy.  

S diagnostikou nádorů pomáhají nové ultrazvuky

Kvalitnějších vyšetření a časnější diagnostiky vážných onemocnění se dočkají ženy z Novojičínska a okolí v Nemocnici Nový Jičín. Zdejší gynekologicko-porodnické oddělení získalo pětici nových, maximálně špičkových ultrazvuků, které poslouží zejména k přesné diagnostice onkologických nálezů.  

Nový Jičín má vánoční stromy do „zásoby“

Novojičínská radnice už má jasno, který strom bude letos dominantou tradičního vánočního jarmarku. Ten odstartuje a necelý měsíc.

Alej topolů nahradí duby, stromy sází také školáci

FOTOGALERIE/ V Novém Jičíně se musí pokácet téměř 30 stromů a vysadit nové. To si zkusili i žáci základní školy.

Nový Jičín: Pozdní termín zastupitelstva kritizuje nová koalice

Až v polovině listopadu bude Nový Jičín znát jméno nového starosty. Ustavující zastupitelstvo se totiž bude konat v nejzazším možném termínu - ve středu 14. listopadu.

První starostové ve městech jsou staronoví

Ve dvou z devíti měst na Novojičínsku již ve středu lidé znali jméno starosty i dalších členů rady města pro toto volební období. V Kopřivnici i v Odrách se starosta nemění.

Novojičínský věžák po 40 letech omládne

Řadí se mezi dominanty Nového Jičína. Nepatří mezi historické ani architektonické skvosty, přesto k městu klobouků přes čtyřicet let tak nějak patří.  

Výročí slaví škola v Lichnově rekordem

PŘESNĚ 594 vlajek zdobí Základní a mateřskou školu v Lichnově na Novojičínsku. Do jejich výroby se zapojili místní školáci, předškoláci a samozřejmě také učitelský sbor. Škola se tak podílela na vzniku celorepublikového rekordu ve vyvěšování státních vlajek. Akci Český den s českými vlajkami iniciovala Agentura Dobrý den Pelhřimov. 

Poklidné odcházení. Umírající mají v nemocnici nablízku své blízké

Nemocnice v Novém Jičíně nabízí nevyléčitelně nemocným pacientům speciální pokoj, ve kterém mohou své poslední dny života strávit se svou rodinou.

Tradice pokračuje. Novojičiňáci zasadili Strom svobody

Celá země o posledním říjnovém víkendu slaví 100. výročí vzniku samostatného státu Čechů a Slováků a u této příležitosti města a obce vysazují Stromy svobody.

Basketbalisté Nového Jičína znovu vyhráli a jsou třetí

Basketbalový klub Nový Jičín si může odškrtnout první postupný cíl, vstup do sezony se mu podařil. Po pěti kolech se nachází se čtyřmi výhrami na třetím místě tabulky, pouze jeden bod za vedoucími Orly z Prostějova.  

Nový Jičín mění stovky žárovek za LED svítidla

Do konce letošního roku Nový Jičín v ulicích města instaluje bezmála 500 nových a hlavně úsporných světel a jedná se tak o jejich největší výměnu od roku 2013, kdy tento proces obměny tam začal. Náklady jsou téměř 5 milionů korun a radnice si od nové technologie slibuje snížení finančních nákladů i menší ekologickou zátěž.

Nový Jičín znovu ztratil body, tentokrát na hřišti Kozlovic

Podruhé v řadě Nový Jičín nedokázal zvítězit. V nedělním utkání fotbalisté Nového Jičína remizovali na hřišti Kozlovic 2:2 a už dva zápasy tak čekají na plný bodový zisk. I přesto Nový Jičín dál drží první místo v tabulce, vede o čtyři body před Slavičínem.  

V Novém Jičíně vzniklo divadlo, které boří bariéry

Netradiční divadlo, které od letošního roku aktivně jezdí do mateřských škol bojovat proti předsudkům vůči lidem s hendikepem již u malých dětí, vzniklo v Novém Jičíně.

Dohodnuto! Nový Jičín má koalici bez vítězné ČSSD

Čtyři podpisy pod koaliční smlouvou ukončily v pátek 19. října odpoledne povolební vyjednávání v Novém Jičíně. Kormidlo na radnici v následujících čtyřech letech převezme koalice ANO, Strany zelených, ODS a KDU-ČSL.

Nový Jičín ocení dárce krve

Nový Jičín ocení bezpříspěvkové dárce krve. Jak sdělila mluvčí radnice Marie Machková, pozvání na radnici obdrželo 73 občanů města, kteří nezištně pomáhají druhým a pravidelně navštěvují transfúzní oddělení.

V Novém Jičíně se jedná o koalici bez ČSSD

Memorandum o společném postupu a přípravě koaliční smlouvy v Novém Jičíně. Tak z ní název dvoustránkového dokumentu, který pět dnů po komunálních volbách podepsali v Novém Jičíně předsedové místních organizací ANO 2011, Strany zelených, ODS a KDU-ČSL. Zda se všechny strany na koaliční spolupráci dohodnou, bude jasné nejpozději 22. října.

Radnice v Novém Jičíně buduje další odpočinkovou zónu za více než 15 milionů

FOTOGALERIE/ Opět rušno začalo být po dlouhých letech v areálu novojičínského letního kina na okraji Smetanových sadů. Začala tam rozsáhlá revitalizace na ploše šesti tisíc metrů čtverečních, na jejímž konci bude relaxační odpočinková zóna.  

Prohlédněte si 29 zastupitelů Nového Jičína

Takto by mělo podle výsledků víkendových komunálních voleb vypadat nové zastupitelstvo města.

Nový Jičín jasného vítěze nemá

Jak hodnotí výsledek komunálních voleb v Novém Jičíně lídři čtyř nejúspěšnějších stran?  

ČSSD v Novém Jičíně vyhrála, ale výrazně oslabila

Vyrovnaným výsledkem skončily komunální volby v Novém Jičíně. Těsným vítězem se stala ČSSD (20,10%), následována hnutím ANO 2011 (19,64%) a Zelenými s TOP 09, SNK-ED a STAN (18,15%).

Ministr viděl Hückelovy vily. Přístup jeho úřadu k Novému Jičínu ale vázne

Po roce a půl opět poctil Hückelovy vily svou návštěvou ministr kultury. Zatímco jeho jméno se změnilo, Daniela Hermana vystřídal Antonín Staněk, historický cenné budovy zůstávají i nadále zdevastované.

Nový Jičín chce ušetřit na dodávkách tepla

Novojičínská radnice zahájila koncesní řízení pro výběr provozovatele tepelného hospodářství města.

Lípu století sadila stodvouletá žena

Hned dvojí století si připomněli při oslavách vzniku Československé republiky v Hladkých Životicích.

Postřelenou orlici uzdravovali v Bartošovicích čtyři roky

Když se smíchá pořádný kus štěstí s obrovským lidským nasazením, mohou se stát mimořádné věci. A stávají se. Důkazem je příběh orlice Toničky, které život ve volné přírodě ukončil jeden výstřel z brokovnice. Návrat do korun stromů jí po čtyřech letech vrátili ochránci zvířat z bartošovické záchranné stanice. 

OBRAZEM: Připomněli si i čestného občana obce – T. G. Masaryka

Lípu století státnosti vysadili ve středu 26. září odpoledne v Šenově u Nového Jičína.

Odborníci poradí budoucím maminkám

Nemocnice Nový Jičín připravila od října předporodní kurzy, kterých se mohou jednoduše zúčastnit také maminky z Kopřivnice a okolí. Setkání s odborníky se totiž uskuteční i ve městě pod Bílou horou.

Paráda! Ďáblové skolili Šumperk i Hodonín

Druholigoví hokejisté Nového Jičína dali zapomenout na dvě úvodní porážky, když si během jediného týdne vyšlápli na dva velké favority skupiny Východ.

Po čelním střetu auta s kamionem bojovali záchranáři o život mladé ženy

Těžkým zraněním dvou mladých lidí skončil nedělní čelní střet osobního vozidla s kamionem v Bludovicích, místní části Nového Jičína.

Prvoligoví basketbalisté Nového Jičína vstupují do sezony

V uplynulém ročníku 1. ligy si vybojovali účast ve čtvrtfinále play-off, ve kterém vypadli s favorizovaným Hradcem Králové po výsledku 0:3 na zápasy.

Konečně! V Novém Jičíně začala výstavba útulku

O výstavbě útulku se v Novém Jičíně mluví dlouhé roky a několikrát se jeho zřízení odsunulo. Včera se bagr zakousl do pozemku v místní části Bludovice v prostorách bývalého vojenského areálu, kde by mělo za půl roku stát třicet kotců pro psí nalezence.  

OBRAZEM: Na kolemjdoucí shlíží bůh Jupiter

Odry – Po mnoha desetiletí stála rozbitá socha boha Jupitera v átriu městské knihovny v Odrách.

OBRAZEM: Lidé si mohli vyzkoušet třeba neduhy stáří

S problémy bezdomovců či seniorů se mohl blíže seznámit každý, kdo přišel ve středu na Masarykovo náměstí v Novém Jičíně. Uskutečnil se tam podeváté den sociálních služeb.

Druhá liga zvedá oponu! Omlazený Nový Jičín se porve o play-off

Nový ročník 2. hokejový ligy startuje a to ve zcela novém modelu! Pryč je loňský systém, ve kterém se týmy utkávaly ve skupině Východ pouze mezi sebou a v základní části se potkaly celkem sedmkrát.

Podoba nového „kulturáku“? Městu stačil jediný návrh

Chátrající objekt na lukrativním místě v historickém centru Nového Jičína v ulici Úzké se má proměnit v místo, kam budou lidé chodit na plesy, koncerty, přednášky a další nejrůznější společenské akce. O budoucí podobě přístavby Hotelu Praha se ale vedou diskuse.

Radnice v Novém Jičíně oprášila krásu měšťanských domů

Nové fasády i vyměněných oken se dočkaly měšťanské domy na Masarykově náměstí v Novém Jičíně. V některých nemovitostech v městské památkové rezervaci se také renovují světlíky, podlahy a zdi.

Nový Jičín má evropského šampióna

Teprve osmnáctiletý člen Moravian Gators Nový Jičín Bohdan Bílek vytřel zrak všem favoritům a na mistrovství Evropy v discgolfu získal historicky první zlato pro Českou republiku.

Školáci v Novém Jičíně mají novou jídelnu i učebnu

Včerejší začátek nového školního roku začal v Novém Jičíně ve všech školách včas. Stavební ruch na většině míst se začátkem devátého měsíce utichnul.  

Na nebezpečí upozorní klienty DPS hlásiče kouře

Město Nový Jičín investovalo do ochranného systému přes půl milionu korun. V budoucnu ho chce radnice pořídit do dalších domů s pečovatelskou službou.

OBRAZEM: Recesi nepřekazilo ani špatné počasí

VIDEO/ Přestože se oproti předešlým dnům ochladilo a vypadalo to, že každou chvíli bude pršet, k vodní nádrži Kacabaja v Hodslavicích dorazily v sobotu odpoledne desítky lidí, kteří mají rádi zábavu.

Zázrak na svatbě: postaral se o něj skromný poctivec

Svatební příběh vystřižený jako z legendárních televizních Bakalářů zažili o víkendu novomanželé v Novém Jičíně.

OBRAZEM: Vilu chtěly vidět desítky lidí

Dlouhé zástupy lidí se tvořily v pátek 24. srpna odpoledne u bočního vchodu do Ringhofferovy vily v Kopřivnici.

Budoucnost jedné vily je na papíře

Na okraji Nového Jičína stojí dvě identické vily bratrů Hückelových, kteří ve městě vedli na dohled stojící továrnu na klobouky. Několik let jsou památkově chráněné objekty v majetku města a nyní má radnice jasno, co chce mít alespoň v jedné z nich. 

Práce na otevření sběrného dvora finišují

Za několik týdnů by se měli obyvatelé Libhoště dočkat otevření obecního sběrného dvora. V polovině prázdnin byl areál stavebně dokončen a nyní dojde k jeho vybavení, aby mohl být co nejdříve uveden do provozu.

Nový Jičín zůstává stoprocentní

Novojičínští fotbalisté se po výhře v Ústí dostali na čelo divize a nyní přivítají na vlastním trávníku nováčka z Bruntálu. Utkání startuje v sobotu v 16.30.  

FOTO: Bagry demolují most nad hlavami řidičů

Dnes už jen trosky přemostění lze vidět na mezinárodní silnici I/48 na okraji Nového Jičína u obce Libhošť.

AKTUALIZOVÁNO

Novojičínští policisté pátrali po neznámém muži. Už se sám přihlásil

Novojičínští policisté pátrali po muži, který se měl v pondělí 9. července kolem 16. hodiny dopustit podvodu na pobočce České pošty v ulici Karla Kryla.

V novojičínské aukci byl zájem také o sekeru z trestného činu

Další drobné movité věci nedávno prodal prostřednictvím elektronické aukce Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Novém Jičíně. O aukci byl velký zájem.

Nový Jičín obnovuje kamenné divadlo

Kamenné divadlo na Skalkách v Novém Jičíně v posledních dnech získává svou původní podobu.

Policisté rozdávali motorkářům reflexní šle

Motocyklisté patří všeobecně k nejzranitelnějším účastníkům silničního provozu. Není proto divu, že se právě na ně a na zvýšení jejich bezpečnosti zaměřují také policisté, a to prostřednictvím nejen silničních kontrol, ale také preventivních projektů.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT