VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: NOVÝ JIČÍN

OBRAZEM: Nový Jičín slavil Den Země

/FOTOGALERIE/ Do oslav mezinárodního Dne Země se v pátek 22. dubna zapojilo také město Nový Jičín. Na Masarykově náměstí probíhal celodenní program pro širokou veřejnost.

Cyklistická sezona startuje první společnou vyjížďkou

V pátek 22. dubna proběhne první společná jarní vyjížďka po cyklostezce Koleje z Nového Jičína do Hostašovic. Účastníci akce se mohou na ni seznámit s celorepublikovou kampaní Do práce na kole.

Expozici generála Laudona navštívili potomci slavného vojevůdce

Do Nového Jičína přijel z Vídně Maximilián baron Loudon a jeho bratranec Ernst Gideon baron Loudon.

Štěrk, hlínu a výmoly vystřídá nové parkoviště

V Revoluční ulici v Novém Jičíně vzniká nové parkoviště, kde bude řidičům k dispozici přibližně dvacítka míst. Ve městě jsou i další plochy pro parkování, které by podobnou rekonstrukci potřebovaly.

Osobnost novojičínského sportu Jaroslav Bartoň: Bez zimáku bych nemohl existovat

/ROZHOVOR/ Ve fotbale deptal protihráče v brance, v hokeji byl zase naopak jedním z těch, kteří nejčastěji překonávali obrany soupeřů. Sportovní obojživelník a ikona novojičínského hokeje Jaroslav Bartoň, jenž zkraje letošního roku oslavil 78. narozeniny, byl u zrodu toho, jak se v Novém Jičíně stavěl zimní stadion s umělým ledem.

Novojičínské potoky čeká úklid. Můžete se zapojit i vy

V Novém Jičíně a okolí se bude dvě následující soboty uklízet. Zdravé město společně s městskou policií oslaví Den Země jarním úklidem a připojit se může každý.

Divizní Nový Jičín schytal od Indiánů čtyři góly

Novojičínští fotbalisté prohráli v Havířově 1:4 a ve čtyřech jarních utkáních, ve kterých získali čtyři body, vstřelili pouze dvě branky

Jakubovi může pomoci sbírka

Má dvaadvacet let a jediný skok mu obrátil život naruby. Na to, aby měl Jakub Plešek z Nového Jičína kvalitnější život, vyhlásilo město veřejnou sbírku.

Nový Jičín: oprava kanalizace uzavře ulici Štefánikovou

Na uzavírku silnici v centru města se musí připravit řidiči v Novém Jičíně. 

OBRAZEM: Květná neděle vyhnala lidi na hrad

Starý Jičín - Velikonoční víkend znamená pro hrady i zámky plný start do nové sezony, a ten letošní se nadmíru vydařil. 

Aktivní občané Nového Jičína se mohou těšit na akci Do práce na kole

Také v letošním roce se novojičínská radnice připojuje k celorepublikové kampani Do práce na kole. Loňská premiérová účast se osvědčila a proto město neváhalo vstoupit do dalšího ročníku. „Chce tak přispět k lepšímu životnímu prostředí a podpořit zdravý životní styl svých občanů.

Kraslice, ozdoby, básničky... I malí pacienti slaví Velikonoce

Personál dětského oddělení v novojičínské nemocnici se snaží zpříjemnit velikonoční čas malým pacientům, kteří si nemohou svátky užít s rodinou v domácím prostředí.

AKTUALIZOVÁNO

Strom života představil nové prostory

Nový Jičín /FOTOGALERIE/ - Nové centrum Stromu života, pod nějž spadá činnost mobilního hospice a další aktivity, si mohla poprvé prohlédnout široká veřejnost.

Střední škola hostila mezinárodní soutěž

Mendelova střední škola v Novém Jičíně, konkrétně obchodní akademie v Šenově u Nového Jičína, hostila minulý týden mezinárodní setkání studentů a učitelů. Během setkání se navíc ve čtvrtek 10. března uskutečnila mezinárodní soutěž v ovládání kancelářského balíku Office se zadáním v anglickém jazyce. Z každé země, tedy ze Španělska, Portugalska, Řecka, Chorvatska, Polska a Česka, dorazil čtyři studenti a dva učitelé.

Policisté zabránili mladíkovi ve spáchání sebevraždy

Náročnou směnu měla dvojice policistů v Novém Jičíně. Zhruba hodinu před půlnocí se snažili odradit mladého muže od sebevraždy. Jejich zákrok byl úspěšný.

Za minutu hotovo. Město kupuje Hückelovy vily

Vládnoucí koalice v Novém Jičíně v čele se starostou Jaroslavem Dvořákem (ČSSD) prosadila výkup tolik diskutovaných Hückelových vil. Podle opozice je investice do nich pro město příliš velké sousto.

Jak jsou zasíťované pozemky? Stačí pár minut na internetu

Nový Jičín - Nová aplikace může být užitečná zejména pro stavbaře, kteří mohou jednoduchým způsobem zjistit, jaké sítě vedou pod určitým územím Nového Jičína. Odpadnou tak návštěvy nejrůznějších úřadů.

Politici a zástupci církví usedli k jednomu stolu

Představitelé církve římskokatolické, evangelické a adventistů sedmého dne se sešli s vedením novojičínské radnice a diskutovali o vzájemné spolupráci.

AKTUALIZOVÁNO

Jména novojičínských Sportovců roku 2015 jsou známa

/VIDEA, FOTOGALERIE/ Nejlepším sportovcům loňského roku za město Nový Jičín a okres Nový Jičín patřil úterní večer v Beskydském divadle v Novém Jičíně.

Nový Jičín hostí Mezinárodní pohár v soutěžním cheerleadingu

Parádní sportovní show se chystá tuto sobotu 12. března od 13 hodin ve sportovní hale na bazéně v Novém Jičíně.

Novojičínští fotbalisté rozstříleli v předposlední přípravě Hranice

V osmém přípravném utkání na jarní část divizní sezony si připsali páté vítězství. Divizní fotbalisté Nového Jičína se v rámci zimní přípravy vůbec poprvé představili mimo svoji umělou trávu, když v nedalekých Hranicích uspěli po jednoznačném výsledku 5:1.

Radnice v Novém Jičíně rozdá tašky na třídění

Na podporu třídění odpadů novojičínská radnice opět pořídila pro občany města barevné tašky. 

Podvázáním tepny léčí nebezpečné krvácení z nosu

Novojičínská nemocnice nově nabízí speciální metodu léčby závažného krvácení z nosu. Je spolehlivá a k pacientům mnohem šetrnější než předešlé postupy. Tuto léčbu vyzkoušeli už první pacienti.

Kolem smrti šestnáctileté dívky jsou stále velké nejasnosti

Vyšetřování smrti šestnáctileté studentky z Nového Jičína stále není u konce. Policie i nadále zjišťuje, jak a s kým trávila poslední chvíle svého života.

Hokej v Novém Jičíně oslaví při pátečním derby s Kopřivnicí jubileum

Závěr základní části druholigové skupiny Východ nemohl nabídnout pikantnější zakončení.

Opilec mu naboural auto, tak se ho vydal pronásledovat

Přímo před vlastní dům opilého řidiče si přijeli novojičínští policisté. Na stopu je přivedl muž, kterému dotyčný pár chvil před tím naboural auto, a rozhodl se ho pronásledovat.

OBRAZEM: Laudonův prapor se vrátil do města

/FOTOGALERIE, VIDEO/ Další významný díl přibyl do expozice věnované generálovi Ernstu Gideonovi von Laudonovi v Novém Jičíně.

Muž se vážně zranil při pádu z výšky několika metrů

Životice u Nového Jičína - K hodně závažnému zranění vyjížděli v úterý ráno na Novojičínsku moravskoslezští záchranáři. Před půl osmou přijali operátoři tísňové linky volání z obce Životice u Nového Jičína, odkud byl nahlášen pád muže z výšky.

Požár v Novém Jičíně: Dětský pokoj zřejmě chytil od notebooku

/FOTOGALERIE/ Tři jednotky hasičů zasahovaly v sobotu 6. února odpoledne v Novém Jičíně u požáru v dětském pokoji. Hořet začalo v bytě 4+kk na Máchově ulici v 15 hodin a 16 minut. 

Novojičínská základní škola bude učit Montessori systémem

Od školního roku 2016/2017 zahájí Základní škola Tyršova Nový Jičín výuku žáků v Montessori systému.

Školačka zabodovala v soutěži o korupci

Velkého úspěchu dosáhla devítiletá Dorotka Spurná, která navštěvuje Základní uměleckou školu v Novém Jičíně. Zabodovola v soutěži, upozorňující na nebezpečí korupce.

Z lavice rovnou do jídelny. Nový projekt pomáhá školákům

V Novém Jičíně se začátkem letošního roku podařilo odstartovat sociální projekt s názvem Obědvej ve škole. Jeho cílem je zpřístupnit školní jídelnu dětem ze sociálně slabých rodin. Příprava jeho autorům trvala osm měsíců.

Požár nákladního auta v Novém Jičíně způsobil škodu 1,2 milionu

Na místě zasahovaly dvě jednotky hasičů, kteří oheň zlikvidovali během několika minut.

Nový Jičín: Výpadky veřejného osvětlení

Obyvatelé některých novojičínských ulic se musí připravit na to, že v příštím týdnu může docházet k výpadku lamp veřejného osvětlení.

Manželé z Nového Jičína si řekli své diamantové „ano"

/FOTOGALERIE/ Neuvěřitelných šedesát let společného soužití v sobotu 23. ledna oslavili manželé Brožovi z Nového Jičína. Diamantovou svatbu pro ně vystrojila jako překvapení rodina.

Než začnou lidé vysazovat, musí se poradit na radnici

Novojičínská radnice stanovila přesná pravidla pro aktivity občanů na pozemcích města. Často, v dobré víře občanů, vznikají konfliktní situace, kterým chce město co nejvíce předejít.

Policisté shánějí informace o dívce

S žádostí o informace k pohybu šestnáctileté dívky z Nového Jičína, kterou pohřešovali její rodiče od pondělí 5. ledna, se nyní obracejí policisté na veřejnost a případné svědky.

AKTUALIZOVÁNO

Pohřešovaná dívka byla nalezena mrtvá

Deset dní trvalo pátrání po šestnáctileté dívce z Nového Jičína. V pátek 15. ledna bylo v dopoledních hodinách pátrání ukončeno.

Silvestr a příchod nového roku byly poměrně klidné

Poměrně klidné byly na Novojičínsku oslavy příchodu roku 2016, oficiální půlnoční ohňostroje byly jen ve dvou městech, v obcích začaly již v pozdním odpoledni.

OBRAZEM: V Hodslavicích běžel i Forrest Gump

Více než 110 účastníků od nejmenších až po dospělé se sešlo na Silvestra dopoledne v Hodslavicích.

Vánoce se bez kostí v krku neobešly. Na porodním byl ale klid

Ani letošní Štědrý večer se neobešel na Novojičínsku s nepříjemnou vánoční útrapu, a to s uvízlou rybí kosti v těle. Naštěstí se ve všech případech jednalo o menší problém.

O sváteční menu nepřijdou ani pacienti v nemocnici

Ne všichni si mohou užívat vánoční svátky v klidu se svými nejbližšími. Každoročně se mezi takové řadí pacienti nemocnic, jejichž zdravotní stav neumožňuje návrat ani na Štědrý den. 

O svátcích se budou vyvážet popelnice v jiné dny

Novojičínská radnice upozorňuje své občany, že ve čtvrtek 24. prosince a následující týden v pátek 1. ledna, nebude ve městě probíhat svoz komunálního odpadu. 

Kraj dal miliony na průmyslovou zónu v Novém Jičíně

Deset milionů korun dostala novojičínská radnice od Moravskoslezského kraje tento měsíc na vybudování projektové dokumentace na rozšíření průmyslové zóny a na její zasíťování.

Do Hückelových vil musí novojičínská radnice zainvestovat čtvrt miliardy korun

Čtvrt miliardy korun. Tak ohromnou sumu bude muset novojičínská radnice zainvestovat do Hückelových vil, pokud se rozhodne oživit jejich zašlou slávu. Prvním krokem má být jejich odkup.

Rekonstrukce bazénu v Novém Jičíně do konce roku hotova nebude

Původní prosincový termín dokončení rekonstrukce novojičínské sportovní haly a bazénu vzal za své. Nová dohoda mezi radnicí a zhotovitelem, firmou Geosan-Ridera, směřuje k termínu 1. únor 2016.

AKTUALIZOVÁNO

Na Novojičínsku koledy zpívaly dvě tisícovky lidí

/FOTOGALERIE/ Děkujeme za pěknou akci, zhruba v tomto duchu se nesly většina ohlasů z míst, kde se ve středu večer na Novojičínsku uskutečnila akce Deníku Česko zpívá koledy.

OBRAZEM: Mikuláš odstartoval vánoční trhy v Novém Jičíně

Mikuláš v pátek zavítal rovněž do Nového Jičína v rámci Dne s Mikulášem.  

Další ocenění pro Nový Jičín. Po nádraží uspělo i náměstí!

Další ocenění pro Nový Jičín. Po nejkrásnějším železničním nádraží uspělo město také v anketě o nejkrásnější náměstí v republice.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT