VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ODRY

Pěstouni mají v Odrách své středisko

Odry - Pěstounské rodiny z Oderska a okolí mají od včerejška poradenskou pomoc a další služby na dosah. V Odrách začalo fungovat středisko Náhradní rodinné péče.

Pracovnice pomáhají lidem bez domova

V Odrách žije odhadem deset až patnáct osob bez přístřeší. Těm se snaží pomáhat nejen sociální pracovnice, ale také pracovnice z Majáku Stanice pomoci pro lidi bez přístřeší.

První ZUŠFEST se vydařil

Odry - Téměř 250 žáků a učitelů se představilo na vůbec prvním ZUŠFESTU pořádaném v Zámeckém parku v Odrách místní základní uměleckou školou a Klubem přátel Základní umělecké školy v Odrách.

Tábor nucených prací byl také v Odrách

/FOTOGALERIE/ Unikátní projekt je od středy k vidění v Návštěvnickém centru Katovny v Odrách. Jmenuje se Ztráta paměti? a připomíná místa, kde byly tábory nucených prací.

OBRAZEM: V Odrách si připomněli zaniklá řemesla

Zámecký park v Odrách hostil v pátek 20. května Den zaniklých řemesel.

Renovace kaple pokračuje

Kompletní a nákladná modernizace kaple sv. Rodiny v Odrách pokračuje. Restaurátorka se pustila do restaurování malovaného stropu z konce 18. století, které bude probíhat v několika etapách.

Katovna se v Odrách už zabydlela

Před dvěma lety se po nákladné rekonstrukci otevřela Katovna, neboli Muzeum městského práva v Odrách.

AKTUALIZOVÁNO

OBRAZEM: Oderská škola hostí jazykový kemp

/FOTOGALERIE/ Malý Babylón připomínala ve středu Základní škola Komenského v Odrách. Přestože tam měla znít hlavně angličtina, bylo slyšet mnoho jiných jazyků.

Novojičínští myslivci představí své úlovky za loňský rok

Chovatelská přehlídka trofejí za rok 2015 se v letošním roce představí v Dělnickém domě v Odrách. Po celý příští týden se zde může veřejnost přijít podívat, jaké trofeje se myslivcům podařilo loni ulovit.

OBRAZEM: Odstřel zámku stále bolí

/FOTOGALERIE/ Smutek, vztek i zvědavost. Hlavně tyto pocity se střídají v každém, kdo v těchto dnech navštíví Muzeum Oderska v Odrách. Až do konce září tam je výstava o oderském zámku.

Oderští hasiči slaví 150 let

Sbor dobrovolných hasičů z Oder si letos připomíná významné výročí. U této příležitosti připravuje řadu zajímavých akcí.

Trestných činů ubylo, přestupků však přibylo

Kriminalitu se policistům i strážníkům v Odrách v poslední době daří poměrně dobře potírat. Vyplývá to z jejich hodnocení roku 2015.

Zámecký park zaplnily velikonoční tradice

/FOTOGALERIE/ Velikonoce v parku. Tak se jmenovala tradiční akce, která ve středu 23. března odpoledne zaplnila prostory Zámeckého parku v Odrách. Velmi vydařené akci přálo počasí, a tak do parku mířily davy návštěvníků. 

Odstartoval další ročník přehlídky církevních škol

Do Oder se opět po roce sjely soubory z církevních škol z celé republiky. Koná se tam totiž již 23. ročník celostátní přehlídky církevních škol.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení