Nejplodnějším měsícem byl letos prozatím červen, kdy se narodilo 68 dětí. „Nejméně se rodilo v březnu, kdy jsme na svět pomohli 53 novorozeňatům,“ uvedla staniční sestra novorozeneckého oddělení Nemocnice Nový Jičín Dana Babelová s tím, že většina rodičů ve zdejší porodnici volí pro své potomky tradiční jména.

Není tak překvapení, že nejčastěji se v rodných listech objevila jména jako Jakub, Martin, Eliška či Natálie. Ale jako každý rok není z pohledu české kotliny ani nouze o jména exotická. Zdravotnický personál tak v Novém Jičíně pečoval v porodnici o děti se jmény jako Willi, Tommy, Lev nebo také Gergana, Ronja či Šejla.

Jak uvedla mluvčí Nemocnice Nový Jičín Radka Miloševská, patří zdejší porodnice mezi regionálně vysoce vyhledávaná zařízení, a to jak pro ženy těsně před porodem, tak i v počátečních fázích těhotenství. Rodit zde přijíždějí ženy z celého Novojičínska, ale mnohdy i ze vzdálenějších míst z celého kraje.

„V letošním roce zde přijela rodit maminka například až z Prahy, která je vzdálená přes 300 kilometrů,“ prozradila Babelová.

Porodnice Nemocnice Nový Jičín se specializuje na diagnostiku vrozených vývojových vad v 1. a 2. trimestru těhotenství. V uplynulém roce investovala porodnice do modernizace interiéru i nového vybavení, mezi které patří například nové porodní lůžka nebo kojící polštáře.

„Pro ženy před porodem pořádá porodní oddělení nemocnice předporodní kurzy, a to v Novém Jičíně v centru Mozaika a v Kopřivnici v Baby Clubu Relaxáček. V porodnici funguje systém rooming-in, pro širokou veřejnost je zde k dispozici laktační poradna a novorozenecké oddělení také zapůjčuje maminkám monitory dechu,“ připomněla závěrem mluvčí nemocnice.