Předplatit Deník
Přihlásit

O Deníku

Romana Netolická

Reportérka

Deník

Do redakce Chrudimského jsem nastoupila v září roku 1994, to mi vlastně připomíná čtvrtstoletí strávené sbíráním informací a tvorbou článků, které se bezprostředně týkají mého nejbližšího okolí. Pamatuji toho hodně – tenkrát nebyl internet, fotograf vyvolával snímky ve sklepě a do královéhradecké tiskárny je dopravoval dálkový autobus. Někdy nám ujel, a tak jsme ho doháněli autem na trase. Na fotografii, která je stará dvanáct let, stojím na chrudimském náměstí při akci Den s Deníkem. Řešili jsme tam nějaký problém, pozvali starostu a občany, všichni diskutovali. Byla to hezká doba.

Deník

V roce 2018 jsem obdržela v síni Památníku Ležáky stříbrnou plaketu Památníku Lidice. Popravdě mě to moc potěšilo. Osud ležáckých kameníků a jejich rodin mne hluboce zasáhl a napsala jsem o nich desítky článků. Nejvíc si cenním rozhovoru s přeživší ležáckou dívenkou Marií Šťulíkovou, provdanou Jeřábkovou. Byl upřímný, srdečný a neskromně dodám, že jsem za něj ve Varšavě dostala mezinárodní novinářskou cenu. Marie už bohužel není mezi námi a já si na ni často vzpomenu.

Deník

Čas utíká rychlým tempem. Děti vyrostly, narodila se dvě vnoučata. Na fotografii, kterou dělí padesát let a jeden den, jsem já a moje vnučka Vendulka. Myslím, že jsme si hodně podobné, a to i povahově. Inu, jsme Vodnářky, které se nenechají nikým spoutat...

Celým životem mě provázejí holky kokršpanělky. Teď je to Sára, dvouletý mazel, kterého moc milujeme. Potichu přiznávám, že je v kokršpanělí rodinné historii jediná, která smí spát na gauči a někdy i v posteli.

Deník

Jako dítě z bytovky jsem vždycky toužila žít na vesnici. Přání se mi před deseti lety vyplnilo a náš dům v těsné blízkosti lesa a obory je oázou klidu. Zahrada nemá anglický trávník, je plná bylin ("plevelu") a hlavně zvířat. Slepice, kachny a krůty kam se podíváš, tak cítím pravý vesnický ráz.

< Předchozí
1 z 5
Další >

Nejnovější články redaktora:

Napište zprávu redakci:

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas se Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

Seznamte se s šéfredaktory Deníků východních Čech:

Prozkoumejte jiný region ČR: