O Moravskoslezském kraji se vždycky tradovalo, že je místem s neomezenými podnikatelskými možnostmi. Rázovitý region vyprodukoval od revoluce stovky úspěšných podnikatelů a manažerů, kteří se dokázali prosadit v rámci celé České republiky i v zahraničí.

Zdejší obyvatelé by na tyto osobnosti měli být hrdí obdobně, jako na úspěšné umělce, lékaře nebo třeba sportovce. Realitu ovšem všichni známe…

Respekt a přirozená úcta k mnohým z nich často nepřichází ani v případech, kdy se byznysmeni mění ve filantropy, resp. mecenáše, a snaží se vydělané peníze alespoň zčásti investovat zpátky do regionu.

A kdo vládne žebříčku těchto miliardářů Moravskoslezského kraje v současnosti?

Jak dobře je znáte? A všechny? Toto jsou miliardáři z Moravskoslezského kraje

Deník se pokusil sestavit žebříček nejbohatších a také nejvlivnějších podnikatelů, kteří jsou nějakým způsobem spjati s naším regionem. Záměrně tam doplnil i cizince, kteří největší zahraniční podniky v regionu vlastní.

Úkol to byl hodně složitý a vlastně od samého počátku nesplnitelný. Je totiž možné, že v žebříčku Deníku někteří miliardáři scházejí a jiná jména tam podle znalců podnikatelského prostředí zase už být nemají.

Důvody jsou každému zasvěcenému čtenáři zřejmé, informace o svém majetku si každý podnikatel chrání. I proto berte stávající žebříček Deníku s malou rezervou. Redakce vycházela z veřejně dostupných zdrojů a hlavně pak z dat prestižního časopisu Forbes, který se jako jediný v zemi majetku podnikatelů dlouhodobě seriózně věnuje a mapuje ho - VÍCE ZDE.