Svět politiky a sportu se opět protkal. A fotbalové fanoušky moc nepotěšil. Čeští zákonodárci jim totiž pod hrozbou vysokých finančních trestů zakázali pyrotechniku na stadionech.

Ať se nikdo nezlobí, ale nelze to vnímat jinak, než jako předvolební zalíbení se voličům. Část veřejnosti si tento krok žádá. Tím pádem ho i uvítá. Kuriózně jsou to ale lidé, kteří buď na fotbal nechodí, nebo na stadionu sedí v místech, kde se mohou leda výtvorem pokochat. Nikterak se jich to nedotýká.

Fanoušci Baníku v Olomouci.
Zákaz pyrotechniky? Zdravíme zákonodárce, vzkázali fanoušci Baníku po své show

Člověk určitě není rád za projevy jakékoliv anarchie, za to, že se nerespektují nařízení a zákony. Je ale dobře, že fanoušci Baníku to pro páteční duel v Olomouci pojali po svém. Hodně lidí bylo zvědavých, jestli na pyro dojde. Došlo! A jen okořenilo skvělou atmosféru napínavého derby. Potvrdilo se tak, že pokud nějaký pitomec nehodí zapálenou „fangli“ či petardu mezi lidi, jen to umocňuje zážitek.

Utkání 8. kola první fotbalové ligy: SK Sigma Olomouc - FC Baník Ostrava 17. září 2021 v Olomouci. (zleva) Nemanja Kuzmanovič z Ostravy a Ondřej Zmrzlý z Olomouce.
OLOMOUC – BANÍK (1:1) podle Deníku: Sor zaujal i chyboval. A co ostatní?

Fotbaloví bafuňáři by se na stranu svých fanoušků měli postavit. V době, kdy jim z epidemiologických důvodu mohou vládní představitelé „zavřít krám“, to ale neudělají. Na tom, že je to plivanec do obličeje jejich produktu a fanouškům, kteří je podporují, to ale nic nemění.

David Hekele, redaktor Deníku

A co si myslíte vy? Napište mi Váš názor na david.hekele@denik.cz