Jak se zdá, medvědí samičce vážící 106 kilogramů a vysoké v kohoutku 87 centimetrů, se v Beskydech líbí a ráda objevuje nová místa.

Tak jako turisté. I těm se v Beskydech líbí a navštěvují je hojně, podobně jako Hukvaldy. Není proto divu, že se občas s medvědicí-turistkou setkají.

Ochránci přírody, stejně jako hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák ubezpečují, že není třeba vyvolávat paniku a zároveň radí, že při setkání s medvědem lidé nemají utíkat. Jenže, říkejte to těm, kteří rádi běhají právě po lesních pěšinách, kde mají klid!

Své by o tom mohla vyprávět běžkyně, před kterou se náhle objevil medvěd, když běžela v Ráztoce nedaleko lanové dráhy na Pustevny. Rady-nerady, v tu chvíli by jí prý snad nestačil ani Usain Bolt. Nutno dodat, že zdrhat začal i medvěd, jehož žena běžící směrem k němu vyděsil patrně stejně, jako on jí.

Ano, i medvěd se bojí. Netuší, že člověk, který se k němu blíží, mu nechce ublížit, ale chce jen fotit. A což teprve, když ho záběruchtivý jedinec začne „pronásledovat“ autem, což je zřejmé ze sociálních sítí. Nutně musí přijít stres. O tom, co dokáže člověk zahnaný do kouta víme. Což teprve medvěd.