Muž, který telefonoval, se kriticky vyjádřil k tomu, že autor článku uvedl Petru Kvitovou jako rodačku z Fulneku. Řekl, že to je špatně, neboť správně mělo být, že Petra Kvitová je rodačka z Bílovce. Neboť tam se narodila. Marné bylo vysvětlování, že Fulnek je v tomto případě správně.

Při sčítání lidu v roce 2011 Český statistický úřad uvedl, že podobně jako v předešlých sčítáních v letech 1991 a 2001, bylo zjišťováno místo narození, respektive rodiště každé osoby. Otázka byla formulována jako dotaz na bydliště matky v době narození sčítané osoby, které je obvykle totožné s prvním bydlištěm kde sčítaná osoba po narození žila. Úřad upozorňoval, že se nejednalo o přesné místo narození, kterým je zpravidla adresa porodnice.

Poznámka Františka Kuby
Víme, kdo jsme?

Kdo nechce, neslyší, a jsou lidé, kteří ctí pravdu jen jednu – tu jejich. V případě zjišťování rodáků to pro ně ale musí být docela nuda. Mnoho Oderáků narozených před rokem 2000 je totiž vlastně z Vítkova, Frenštátčané narození v minulém století jsou povětšinou rodáci z Čeladné, stejně jako Petra Kvitová pro dotyčného bude rodačkou z Bílovce. Zmíněný stěžovatel je z Příbora, kde nikdy porodnice nebyla. Až na ty, které matky porodily doma, pokud se tak vůbec stalo, tam tedy, podle stěžovatele, místní rodáci nejsou.