VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Palec nahoru, dolů: Nový Jičín a majitelé domů

Novojičínsko - Pravidelně pod tímto titulkem najdete dvě zprávy. Jednu, kterou považujeme za přínos pro náš okres. A druhou, která bude pravým opakem té první. Přečtěte si, co jsme vám připravili tentokrát.

2.11.2011
SDÍLEJ:

Palec nahoru - ilustrační obrázekFoto: DENÍK/David Chládek

Nový Jičín je sedmnáctý nejlepší v bezpečnosti

Vyplývá to z takzvaného ČP Indexu bezpečnosti, kterým Česká pojišťovna vyjadřuje úroveň nehodovosti na základě počtu usmrcených a těžce zraněných osob při nehodách v silničním provozu se zvláštním důrazem na nehody zaviněné nepřiměřenou rychlostí v zastavěné oblasti měst České republiky, vzhledem k počtu obyvatel daných měst. Čím vyšší hodnota, tím vyšší bezpečnost, což znamená méně smrtelných nehod a méně těžkých zranění. Ve statistikách za polovinu roku 2011 se Nový Jičín umístil z téměř 60 bývalých okresních měst na 17. místě. Krajská města byla hodnocena zvlášť. Ze 13 měst se umístil Olomouc na 2. místě, Ostrava na 9. a Zlín na posledním 13. místě.

Domy mají, ale nestarají se

Palec dolů tentokrát putuje majitelům budov, které chátrají, aniž by s tím něco dělali. Jednu takovou mají například v Bílovci, jedná se o bývalou prodejnu potravin Na Střelnici. V říjnu se tam byli podívat zástupci stavebního úřadu, kteří provedli prohlídku této stavby. Majitel stavby se však ani po vyzvání k prohlídce nedostavil. Úředníci tak alespoň obhlédli objekt z veřejně přístupných okolních pozemků a došli k závěru, že stavba je zanedbaná, je poškozeno vstupní schodiště do prodejny, dále je lokálně pošPozená vnější omítka a v prostoru rampy je shromážděn odpad. V objektu zeje zezadu otvor, jímž lze vstoupit do objektu. Poté, co úředníci nahlédli dovnitř zjistili, že interiér je značně zdevastován. „Stavebně technický stav prodejny potravin na Střelnici je sice špatný, ale dle názoru stavebního úřadu jím není ohrožen veřejný zájem, samotná stavba veřejnost neohrožuje. Je pouze věcí vlastníka stavby, zda dovolí, aby se do jeho objektu dostávaly nepovolané osoby a činily mu škodu,“ uvedl starosta Bílovce Petr Klimek s tím, že stavební úřad zaslal majiteli stavby upozornění na stav objektu a poškození, včetně upozornění na povinnost vlastníka stavby udržovat ji po celou dobu existence.

Autor: Věra Růčková

2.11.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

FILIP WALICA, Příbor, nar. 16. 10. 2017, 50 cm, 3,20 kg. Nemocnice Nový Jičín.
12

Vaše miminka - noví občánci našeho okresu

Sledování výsledků parlamentních voleb ve štábu ANO, 21. října v Praze. Ivo Vondrák
29

Králem voleb v kraji je Ivo Vondrák. Nemám ambici být ministrem, řekl Deníku

To jsou oni! Podívejte se, kdo bude nově hájit zájmy Moravskoslezského kraje

/FOTOGALERIE/ Kteří poslanci budou po volbách v dolní komoře parlamentu zastupovat a hájit zájmy Moravskoslezského kraje? Nejvíce mandátů získalo hnutí ANO. Podívejte se, kdo patří mezi nově zvolené poslance.

ANO dosáhlo výsledku, na který u nás bývala zvyklá ČSSD

/SLEDOVALI JSME ON-LINE, FOTOGALERIE Z VOLEBNÍCH ŠTÁBŮ/ Spočteno, podtrženo, hotovo. Volby v Moravskoslezském kraji jasně vyhrálo hnutí ANO s hejtmanem Ivo Vondrákem v čele, drtivou porážku naopak utržila ČSSD, kterou v regionu vedl celostátní lídr Lubomír Zaorálek. K urnám přišlo 551 446 lidí, čímž účast dosáhla 55,86 procent.  

AKTUALIZOVÁNO

VOLBY 2017 V KRAJI: Oranžovou v Moravskoslezském kraji vystřídala modrá

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Volební výsledky v Moravskoslezském kraji jsou sečteny, vítěze parlamentních voleb 2017 známe. Hnutí ANO sesadilo z pomyslného trůnu ČSSD.

Skopalová přivezla ze Znojma zlato

První příležitost, jak si otestovat svou výkonnost na začátku nové sezony, měli při nedávné Velké ceně Znojma členové Plaveckého klubu Nový Jičín, kteří se v přípravě musejí potýkat s problémy vinou uzavření novojičínského bazénu.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení