Demonstrace proběhla poklidnou formou, její účastníci v jejím průběhu byli vstřícní a přátelští vůči ostatním, což bylo zřejmé i z různých zveřejněných záznamů či fotografií. Slušnost, až na nepatrné výjimky, byla všudypřítomná.

Informace o demonstraci se objevily ještě ten den, nejpozději na druhý den, takřka ve všech médiích, ať už v papírové či elektronické formě. V tu chvíli jsme se ocitli ve zcela jiném světě. Sociální sítě zaplavily urážky na adresu demonstrantů, urážky často až nepublikovatelné, šašci a ovce byly asi těmi nejjemnějšími. Ti, co účastníky demonstrace hanlivými výrazy zasypávali, se odvolávali hlavně na demokracii a její zachování. Smutný obrázek českého národa se ukázal v plné nahotě obrazně řečeno: Není divu, když sprostý je sám král!

Bude zajímavé sledovat další vývoj ve společnosti. Třeba napoví už kvalifikační fotbalový zápas Česka s Anglií. Je stoprocentně jisté, že v českém kotli budou ti, co byli na demonstraci či fandili jí, i ti, kdo je slovně napadali. Třeba dáme gól, oni si plácnou a společně spustí: „Kdo neskáče, není …“ Co? Bude tam slovo šašek?