Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava (SmVaK) vynaložily od roku 2001 více než čtyři miliardy korun na výstavbu nových vodohospodářských kapacit a na opravy stávajících zařízení. Nemalé částky investovaly SmVaK i na území Novojičínska. (Deník)

Je milé, že nám vodaři ke konci roku oznamují, zač utrácejí část našich peněz. Alespoň si zdůvodní to zdražení, které chystají v příštím roce.

To ještě vygradovalo po příspěvku zastupitelky Lenky Kuncové, která se dotázala úředníků z finančního odboru, zda při odhlášce je nutné předložit úmrtní list psa. „Známá mi říkala, že zaměstnanci úřadu požadovali úmrtní list psa,“ sdělila Kuncová. Korunu všemu nasadil místostarosta Pavel Mička, když žertem prohodil: „Ještě aby se nestalo, že by někdo chtěl toho mrtvého psa odevzdat.“ (Týdeník Region)

No, s tím by mohl být problém. Co kdyby se to zvíře muselo po dobu jednoho roku uschovávat kvůli případné revizi?

„Budete velmi překvapen a budete velmi nerad, že jste tam neměl svoje děti,“ pronesla k předsedovi okresního soudu s úplnou vážností na adresu dětských domovů Ivana Jírů, referentka stížností z odboru školství tělovýchovy a mládeže Krajského úřadu Moravskoslezského kraje. (Deník)

Tak nevím. Myslím si, že nejen já, ale mnoho dalších rodičů se spokojí s tím, že jejich děti obývají jejich domov. Ale jak se říká, proti gustu žádný dišputát.

Pořádný šok musel zažít majitel vozidla Volkswagen Passat, který zaparkoval u základní školy v Lubině, místní části Kopřivnice. Rozbité okno u dveří nevěstilo nic dobrého. Navíc, když měl být uvnitř automobilu v hotovosti jeden milion korun. Muž o vykradeném passatu informoval policii krátce po 17. hodině. U školy zaparkoval o dvě hodiny dříve. (Deník)

Není třeba hned zloděje odsuzovat. Třeba se jen řídil desaterem přikázání. V tomto případě Pomáhej bližnímu svému. O tom, že si pomohl, totiž nemůže být diskusí. No, a příště to bude třeba Nepokradeš.

„Nejsem vůbec spokojený. Všude to klouže, chodníky nejsou ošetřené a sníh je odhrnutý jenom někde“. (anketa Deník)

A to sněžilo teprve jeden den.

„Od páté hodiny ranní do půl osmé policisté zjistili ve Fulneku deset podnapilých řidičů. Pije se pořád,“ konstatoval novojičínský okresní policejní mluvčí Petr Gřes a připomněl, že při nedávných kontrolách v Žilině přistihli policisté za volantem sedm řidičů s alkoholem v organismu, v Odrách dokonce sedmnáct. (Deník)

Kdyby za alkohol za volantem byly třeba nucené práce, to by byly v Odrách udržované chodníky!