TÝDEN OČIMA ADAMA KNESLA

Podezřelý ve snaze zakrýt dopravní nehodu dal následujícího dne své auto do opravy. Nechal vyměnit čelní sklo, přestříkat přední kapotu a blatník. Jenže neuběhlo mnoho dnů a zvěsti o tom, kdo seděl za volantem vozidla, které srazilo chodce, se objevily na jedné ze sociálních sítí. (Deník)

V reálném světě se osmnáctiletý řidič, který letos v září srazil opilého chodce, snažil zahladit veškeré stopy, ovšem zřejmě nepočítal s tím, že v tom virtuálním to všechno praskne. A protože Facebook znají už i policejní složky, bude mít nešťastník u soudu co vysvětlovat.

Vedení policie vyslalo Frenštátským jasný vzkaz, že v případě, že Policie ČR nebude schopna uhradit nájem za prostory, jež nyní užívá, přesune se stávající frenštátské oddělení do Kopřivnice… Město raději uvolní statisíce na pokrytí nájmu, který policisté platí, než aby o ně přišlo. (Deník)

Pomáhat a chránit? Podle marketingových specialistů se má každá „firemní značka“ více či méně inovovat každé dva roky. Proto by se policejní prezidium mělo zamyslet, zda nenastal čas obměnit současné – a již značně vousaté – heslo. Například na věcnější a upřímnější Pomáhat a chránit, ale nejdříve zaplatit a nakrmit.


„Hodně jsme se za ten měsíc zklidnily. Člověk cítí ten vnitřní pokoj. Pokoj a vděčnost.“ (Deník)

Přesně takhle by měli lidé mluvit v prvních dnech nového roku. Ovšem všichni víme, že to nehrozí. S vypláznutým jazykem bouchneme o silvestrovské půlnoci bublinky, řekneme si, jak to strašně rychle uteklo, a vrátíme se do zajetých kolejí. Budou mezi námi jen výjimky, jako dvě kamarádky, které se letos vypravily na pouť do Santiaga de Compostela a cítí „pokoj a vděčnost“. Nechť jim to vydrží.

„U nás stávkují správní zaměstnanci, školní jídelna i kantoři. Zůstal tady jen management. Stávkuje asi osmadevadesát procent našich zaměstnanců. Ale aspoň je tu klid a konečně se mohu věnovat papírování,“ svěřil se jeden z ředitelů novojičínských základních škol. (Deník)

A prý, že ta středeční stávka byla k ničemu.

„Pojďme všechna auta hromadně zaparkovat, tedy shodit z Kotouče. Tím problém s jejich přemírou jednoduše a efektivně vyřešíme,“ řekl jeden ze štramberských občanů na veřejném setkání, které organizovala místní radnice.

O efektivitě nemůže být pochyb. Ale Štramberáci, bez turistů by vám uši sklapnuly!

Kromě petice přinesli signatáři na úřad výzvu k odstoupení, adresovanou členům rady. (Deník)

Správně, „utlučem je podpisama“. Otázkou však je, jak moc to bude ctihodné radní bolet, a co si z toho popřípadě vezmou. Jak to tak u petic bývá, pravděpodobně z toho nic nebude.