K události došlo v neděli 11. září zhruba půl hodiny po poledni na jednokolejné trati asi dva kilometry ve směru od vlakové stanice Suchdol nad Odrou ve směru na Fulnek. „Zatím víme, že došlo ke střetu mladého muže s vlakem. Prošetřujeme několik verzí, jak se nehoda stala,“ sdělil novojičínský okresní policejní mluvčí Zbyněk Tomšík.

Policie zjišťuje, zda devatenáctiletý mladík na kolejích ležel nebo náhle vyskočil před vlak. Zatím vše spíše nasvědčuje tomu, že mladík chtěl spáchat sebevraždu. Strojvedoucí vlaku v každém případě neměl šanci na událost zareagovat. Zastavit se mu podařilo až po více než sto metrech.

Mladý muž utrpěl vážná zranění, která jej v době příjezdu Rychlé záchranné služby přímo ohrožovala na životě. „Utrpěl devastující poranění dolních končetin. Zasahující lékaři museli pacientovi zajistit dýchací cesty a přístrojem řízenou plicní ventilaci. Pomocí tří žilních vstupů zahájili podávání nutných léků, postarali se o ošetření poranění a připravili postiženého k transportu do zdravotnického zařízení. Muž byl poté letecky přepraven do Fakultní nemocnice a předán do péče lékařů urgentního příjmu,“ uvedl mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.