Událost se stala v sobotu krátce po 17 hodině na pouti Radia Čas v areálu letního stadionu. Umělec, který byl údajně jediný v zemi, jenž předváděl své dovednosti na zavěšeném laně bez jištění. První číslo zvládl bez potíží. Při druhém, ve kterém předváděl jízdu po laně na kole se však zřítil asi s šestimetrové výšky na betonovou plochu.

„Po dopadu na zem byl ihned v bezvědomí. Lékaři museli provést intubaci dýchacích cest a připojit postiženého na umělou plicní ventilaci. Zajistili muže podáním léků a zafixovali jej do vakuové matrace,“ informoval o postupu lékařů a zdravotníků mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl. Berouska transportoval vrtulník s těžkým poraněním mozku na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě. Tam ale artista zraněním podlehl. „Pacientova zranění nebyla slučitelná se životem,“ informoval pouze mluvčí fakultní nemocnice Tomáš Oborný.

Při pádu Berouska došlo navíc ke zranění sedmileté Martiny z Kujav. Tu trefila do hlavy artistova vyvažovací tyč dlouhá přibližně pět metrů. K ošetření dívenka putovala do novojičínské nemocnice. Údajně má poraněnou lebku. „Stav pacientky je stabilizovaný, v neděli se na žádost neurologa podrobila speciálnímu vyšetření hlavy,“ sdělila mluvčí novojičínské nemocnice Simona Součková.

Případem se již zabávý také policie. „Vyšetřovatel zkoumá příčiny neštěstí. Prověřujeme také zařízení, po němž se artista přepravoval. Údajně si ale měl vše připravovat sám,“ poukázala okresní policejní mluvčí Miroslava Michálková Šálková.

Akci pořádalo Rádio Čas. To chce nyní rodině zraněné holčičky i pozůstalým provazochodce Berouska pomoci. „Je nám to moc líto,“ uvedla Renata Červená, ředitelka marketingu a PR Radia Čas. Upozornila, že artista vystupoval na akci na základě řádně uzavřené smlouvy. „V ní je specifikována realizace vystoupení včetně technického zajištění, které si umělec dle smlouvy zajišťuje sám, kdy sám posuzuje soulad atraktivity uměleckého čísla a míry zajištění.“