Ani okamžitá první pomoc svědka bohužel nezachránila život pětačtyřicetiletého cyklisty, kterého na silnici I/57 u sjezdu z dálnice zachytil řidič kamionu. V poslední době zažilo Novojičínsko hned několik smrtelných nehod.

„V časných ranních hodinách došlo ke kolizi mezi mužem na jízdním kole a projíždějícím kamionem, který cyklistu zachytil. Okolnosti nehody, včetně míry zavinění, se stále vyšetřují," řekl Deníku policejní mluvčí Petr Gřes. Po ohlášení události byla na místě sanitka z Fulneku za sedm minut.

„Do té doby poskytovali první pomoc svědci nehody. Lékař však už mohl pouze potvrdit úmrtí. Muž utrpěl rozsáhlá zranění v oblasti hlavy a hrudníku, a patrně také pánve, která nebyla slučitelná se životem," potvrdil Deníku mluvčí moravskoslezské záchranné služby Lukáš Humpl.

V rozmezí pouhých pěti dnů tak došlo na Novojičínsku ke dvěma tragickým nehodám. V sobotu 26. září v noci přišla při nehodě v Sedlnici na Novojičínsku o život sedmačtyřicetiletá řidička. Ve Škodě Fabii narazila v místní části Borovec do kovového zábradlí a vůz poté zachvátily plameny. „Požár dostali hasiči pod kontrolu za sedm minut po příjezdu první jednotky, úplně byl požár zlikvidován za další čtyři minuty. Při hašení byla bohužel ve vraku osobního automobilu nalezena jedna usmrcená osoba," popsal zásah Petr Holub, mluvčí krajských hasičů.

Další křížek u cesty přibyl 8. září na rychlostní silnici I/48 mezi Příborem a Frýdkem-Místkem, kde na hranici dvou okresů došlo ke střetu náklaďáku a dodávky.

„Řidič dodávkového vozidla značky Fiat Ducato, který jel ve směru od Nového Jičína, dosud z neznámých příčin vjel do protisměru, kde se čelně střetl s nákladním automobilem Avia," upřesnil tehdy frýdecko-místecký policejní mluvčí Vlastimil Starzyk. Na místě zůstali dva lehce zranění muži (29 let) a jeden těžce zraněný (18 let). K nehodě vyslalo operační středisko vrtulník letecké záchranné služby, který mladíka v kritickém stavu převezl na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě, kde však jeho život krátce nato vyhasl.

Smutnou zářijovou bilanci doplňuje tragická nehoda, k níž došlo první den v měsíci. Na přehledné silnici I/58 v Lichnově na Frenštátsku vyjel mimo vozovku řidič dodávky a narazil do stromu. Čtyřiapadesátiletý muž skončil v novojičínské nemocnici, podstatně hůř skončil jeho o šest let starší spolujezdec. Ten nehodu nepřežil.

Když se k těmto smutným událostem přičtou letní tragédie v podobě střetu nákladního vozidla s pendolinem ve Studénce nebo smrt dvou mužů v podomácku vyrobené „bugině" v Klokočově na Odersku, zažívá Novojičínsko sérii smrtelných nehod, jakou policisté dlouho nepamatují.