Dramatické okamžiky pro hocha, jeho příbuzné i záchranáře začaly v neděli 27. února asi pět minut před osmou hodinou večerní. Tehdy dostali operátoři tísňové linky 155 informaci o vážně ohroženém chlapci v Kopřivnici. „Podle prvotního volání se dítě nalézalo v bezvědomí a křečovém stavu. Na místo ihned vyjela posádka rychlé lékařské pomoci z Frenštátu pod Radhoštem, která k postiženému dojela asi po sedmi minutách,“ popsal počátek zásahu mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Nezletilého chlapce nalezli příbuzní v bytě, v koupelně, kde se přiotrávil zplodinami hoření z karmy. „V době zásahu záchranářů pacient jevil známky poruchy vědomí a jeho stav byl vážný. Posádka mu zajistila žilní vstup, podala léky a také kyslík. Postižený byl transportován na centrální příjem Městské nemocnice Ostrava-Fifejdy,“ pokračoval Humpl.

Lékař, který byl na místě, rozhodl o přivolání další výjezdové skupiny záchranné služby, a to kvůli šestatřicetileté matce chlapce. Ta se totiž po nálezu svého potomka pohybovala v koupelně a rovněž jevila známky intoxikace oxidem uhelnatým. „Její stav se jevil jako méně závažný – byla při vědomí a se záchranáři komunikovala. Po ošetření byla přepravena na interní ambulanci nemocnice v Novém Jičíně,“ doplnil Humpl.

Stav matky nakonec zřejmě nebyl až tak vážný. Podle Miroslava Fajkuse, tiskového mluvčího Nemocnice s poliklinikou v Novém Jičíně, žena nebyla hospitalizována, a zlepšil se i zdravotní stav chlapce. „Pacient byl dvakrát v hyperbarické komoře a v současné době je na dětském oddělení jednotky intenzivní péče. V současné době je mimo ohrožení života,“ sdělila dobrou zprávu Anna Vidiševská, tisková mluvčí Městské nemocnice Ostrava-Fifejdy.

Lukáš Humpl mimo jiné také uvedl, že záchranářské posádky Moravskoslezského kraje ošetřily od listopadu 2010 do dnešních dnů v Moravskoslezském kraji již desítku osob, které se otrávily zplodinami z karmy.