Tragicky skončila v pondělí 16. ledna dopravní nehoda, která se stala v ulici K nemocnici v Novém Jičíně. Právě u novojičínské nemocnice přecházel po přechodu pro chodce pětasedmdesátiletý muž. V té chvíli přijížděl k přechodu jednadvacetiletý řidič ve vozidle Škoda Favorit. „Řidič chodce pravděpodobně přehlédl. Snažil se brzdit, ale vzhledem ke krátké vzdálenosti nestačil vozidlo zastavit,“ uvedl novojičínský okresní policejní mluvčí Zbyněk Tomšík. Mladý řidič se ještě snažil chodci vyhnout přejetím do protisměru, přesto jej zachytil pravou částí vozidla. „Chodce přepravili do přilehlé nemocnice, tam ale svým zraněním podlehl,“ doplnil Tomšík s tím, že dechová zkouška u mladíka neprokázala přítomnost alkoholu v organismu. „V souvislosti s nehodou byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu usmrcení z nedbalosti. Případ si převzal policejní komisař. Okolnosti nehody jsou i nadále v šetření,“ doplnil Tomšík.

Sníh komplikoval řidičům život

Zda se na této nehodě nějak podílel sníh na silnici, zjistí policisté až z vyšetřování. V každém případě měl sníh na vozovce značný podíl na nehodách, k nimž policisté vyjížděli již od včerejšího rána. Jen v katastrech Kunína a Suchdolu nad Odrou byly od 8 do 9 hodin tři nehody, další dvě se staly po 8. hodině ranní na dálnici D1 ve směru od Lipníka na Ostravu, kousek za Hladkými Životicemi. Na kilometru 330,1 nejprve došlo ke kolizi dvou osobních a jednoho nákladního vozidla, chvíli nato havarovala další osobní vozidla jen asi o tři sta metrů dál. „Další nehoda se stala v Hodslavicích u hasičské zbrojnice. Podle prvotních informací byla se zraněním,“ sdělil Tomšík.

Asi nejvíce komplikací způsobila nehoda tahače převážejícího automobilové disky, který havaroval na silnici I/48 u odbočky na Hájov, místní část Příbora. Kamion zatarasil silnici, vozidla musela objíždět přes Hájov. „Hasiči mimo jiné odčerpali z nádrží havarovaného kamionu do připravených nádob asi dvě stě padesát litrů nafty. Několik desítek litrů nafty se při havárii dostalo na silnici. Hasičům se ale podařilo zabránit úniku nafty mimo asfalt, na odstranění nafty ze silnice, zhruba sto metrů dlouhé skvrny, použili sorbent,“ přiblížil situaci mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela a upřesnil, že u nehody zasahovaly tři hasičské jednotky. Následné vyproštění vozidla, přeložení nákladu a uvolnění silnice trvalo několik hodin.

Odpoledne byla situace obdobná. V půl druhé havarovala dvě osobní auta v Dělnické ulici v Kopřivnici. Další dvě osobní auta havarovala ve stejném městě ve Štefánikově ulici o hodinu později.