Kolem půl osmé jel zmíněný vůz, za jehož volantem seděl osmnáctiletý mladík, ve směru od Bludovic na Hodslavice. „Mladík za volantem jel pravděpodobně příliš rychle, nezvládl zatáčku, vyjel mimo cestu, přejel přes koleje a následně narazil do kovového betonového zábradlí. Po nárazu auto spadlo na střechu do potoka,“ uvedl novojičínský okresní policejní mluvčí Zbyněk Tomšík.

V autě byl rovněž o dva roky starší spolujezdec, který prvotně policistům uváděl, že vozidlo řídil on. A to i přesto, že mu policisté při orientační dechové zkoušce naměřili 1,16 promile alkoholu v dechu.

Na místo přijeli záchranáři, kteří řidiče i spolujezdce převezli na ošetření do novojičínské nemocnice. V nemocnici oba mladíky ještě jednou zkontrolovali i policisté, kterým mladší z mladíků nakonec přiznal, že auto řídil on. Přitom při dechové zkoušce mu přístroj ukázal 0,81 promile alkoholu v dechu a mládenec navíc není vlastníkem řidičského oprávnění. Hmotná škoda na vozidle byla předběžně vyčíslena na 150 tisíc korun. Správa železniční dopravní cesty SDC Ostrava předběžně vyčíslila škodu na poškozeném zábradlí na pět tisíc korun.

„Při havárií došlo k nepatrnému úniku provozních kapalin do potoka, kdy však toto množství neohrozilo životní prostředí,“ doplnil Tomšík a dodal, že případ policie dále prošetřuje. Oběma mladíkům hrozí obvinění z trestného činu. Mladšímu za to, že řídil bez řidičáku, staršímu za to, že mu to umožnil.