Mladá rodina si o pomoc do bytu na ulici Poštovní zavolala sama a na místo okamžitě vyrazila sanitka z Fulneku. Obavy z intoxikace oxidem uhelnatým se po příjezdu záchranářů potvrdily.

„Jejich postižení byla středně závažná, jevili známky nadýchání zplodinami, tedy bolesti hlavy, závratě a nevolnost," uvedl mluvčí krajských záchranářů Lukáš Humpl. Jednalo se o manželský pár ve věku 32 a 30 let a jejich dvě dcery ve věku 7 a 11 let. V době zásahu, ke kterému dorazili také hasiči a policisté, byli při vědomí a po prvotním ošetření zamířili do novojičínské nemocnice. „Jednalo se o lehčí zranění. Oba rodiče byli ošetřeni a následně propuštěni do domácí péče. Děti v nemocnici nadále zůstávají, jejich stav však není vážný, jsou zde na pozorování a lékaři předpokládají, že by zítra, maximálně pozítří mohly být propuštěny," informovala o úterním poledni Deník Hana Szotkowská, mluvčí zdravotnického holdingu Agel provozující novojičínskou nemocnici.

K ne zas tak výjimečné zimní události, která v některých případech končí i smrtí, se vyjádřila také Policie ČR. „K žádné škodě na majetku zde nedošlo, poslední revize karmy byla provedena v roce 2012. Případ jsme pouze zaevidovali," upřesnil jejich novojičínský mluvčí Petr Gřes.

Oxid uhelnatý, který je také nazýván tichým zabijákem, je plyn bez chuti a zápachu, tudíž bývá prakticky nemožné ho včas zjistit. „Dokáže velice rychle způsobit bezvědomí s možností trvalého poškození zdraví nebo až smrti, a to i v malém množství, pokud je v uzavřené místnosti," varuje Lukáš Humpl.

Nejhorším možným scénářem skončil únik oxidu uhelnatého v jedné z obcí na Valašskomeziříčsku v polovině prosince. Plyn zabil v rodinném domě devětačtyřice­tiletého muže, pětadvacetiletá dívka skončila ve vážném stavu v Městské nemocnici v Ostravě na specializovaném oddělení.