"V průběhu minulého týdne policisté dálničního oddělení Mankovice na dálnici D1 ve směru jízdy na Brno zaznamenali řidiče nákladního vozidla s návěsem, který svou jízdou porušil hned několik pravidel silničního provozu," uvádí pro Deník k případu mluvčí moravskoslezské policie Pavla Jiroušková. 

Nové prvky u vodní nádrže Čerťák u Nového Jičína - 10. srpna 2023.
VIDEO: Novinky od nádrže Čerťák u Nového Jičína. Ohniště i zázemí pro děti

Řidič přestupkové jednání započal, když začal předjíždět jiné vozidlo. Neměl dostatečnou rychlost a omezil v jízdě ostatní automobily za ním.

Předjíždění trvalo v úseku o délce přibližně 1,2 kilometru. "Ve zmíněném úseku řidič porušil konkrétně přechodné svislé dopravní značení – zákaz předjíždění pro nákladní automobily a návěst změny směru jízdy s omezením, doplněné o dopravní značení, zákaz vjezdu vozidel, jejichž šířka přesahuje vyznačenou mez. Při následném zařazení před předjížděné vozidlo, ohrozil jeho řidiče a současně nerespektoval přechodné vodorovné dopravní značení podélnou čáru souvislou," řekla dále mluvčí policie. 

Ostravice, starostka obce Pavlína Stankayová. Koláž.
Nepranýřovat. Ostravice stojí za svou starostkou, jde o alkohol za volantem

Za přestupkové jednání osmašedesátiletému řidiči hrozí sankce ve výši pět až deset tisíc korun a zákaz činnosti až na jeden rok.

"Řidiči byla uložena kauce v maximální možné výši, a to deset tisíc korun, kterou na místě zaplatil. Přestupkové jednání bylo oznámeno na příslušný správní orgán k projednání," doplnila pro Deník policejní mluvčí.