Po dvou případech pádů z kola, které se udály v pátek a sobotu dopoledne, museli zdravotníci zasahovat během posledních hodin u dalších vážně zraněných cyklistů znovu. Jedna nehoda se odehrála v sobotu 10. června večer na Opavsku, druhá pak v neděli 11. června dopoledne na Novojičínsku.

V Kyjovicích na Opavsku utrpěla těžké zranění devětašedesátiletá žena, která byla nalezena ležící vedle svého jízdního kola s poruchou vědomí. Ošetřovaly jí zdravotnický tým ze základny v Bílovci, a to spolu s leteckými záchranáři. „S příznaky svědčícími pro otřes mozku ji po ošetření, zajištění krčním límcem a uložení do vakuové matrace, transportoval vrtulník do FN Ostrava,“ informoval mluvčí ZZS MSK Lukáš Humpl.

Vrtulník ZZS Moravskoslezského kraje.
Pády z kol v kraji, dva vážně zranění chlapci. Zasahoval i vrtulník

Sedmadvacetiletá žena, účastnice cyklistického závodu, havarovala zase poblíž Starého Jičína na Novojičínsku. V okamžiku příjezdu záchranářů byla v bezvědomí a přímém ohrožení života.

„Zasahující lékaři museli přikročit k zajištění jejích dýchacích cest a umělé plicní ventilace. Po dalších opatřeních v rámci poskytnuté přednemocniční neodkladné péče byla pacientka s vážným poraněním mozku letecky přepravena do ostravského traumatologického centra,“ přiblížil druhý případ Lukáš Humpl.