Na silnicích Novojičínska zemřeli od začátku roku tři lidé, z toho dva v březnu. Loni evidovali dopravní policisté do začátku května jen jednoho mrtvého.

„Za první čtyři měsíce letošního roku bylo novojičínským policistům nahlášeno celkem dvě stě sedmdesát šest dopravních nehod, při kterých přišli o život tři lidé, deset účastníků utrpělo těžká zranění a padesát sedm lehká," rozvedl aktuální statistiku Zbyněk Tomšík, okresní policejní mluvčí. U vážných poranění došlo k výraznému meziročnímu poklesu o polovinu. A na co doplácejí řidiči nejčastěji? Je to především špatný způsob jízdy (122) a příliš sešlápnutý plyn (78), kde policisté zaznamenali čtvrtinový nárůst. Dále pak mezi příčinami nehod figuruje nedání přednosti v jízdě (27), předjíždění (8) a samozřejmě alkohol (18).

Jen v dubnu mají opilí řidiči na svědomí čtyři bouračky a za celý měsíc odhalili policisté pod vlivem alkoholu patnáct osob, z toho sedm při speciálně zaměřené akci, která se uskutečnila po Velikonocích v obci Veřovice. Brzy ráno zde policejní hlídky silnici úplně uzavřely a kontrolovaly každé projíždějící vozidlo. Těch bylo v řádu stovek. „Nejvyšší naměřená hodnota ukázala 0,78 promile alkoholu," řekl tehdy novojičínský policejní mluvčí Petr Gřes s tím, že se tyto akce opakují na různých místech okresu dvakrát měsíčně. „V různých dnech vždy v časných ranních hodinách," poznamenal Gřes. Ta poslední čekala na řidiče včera, pro změnu v Kuníně, a výsledek byl opět alarmující. Z dvou set motoristů jich nadýchalo jedenáct. Nejvíce alkoholu kolovalo v ranních hodinách v krvi čtyřiapadesátilé ženy, a to 1,6 promile.

Dalším častým prohřeškem na novojičínských silnicích je jízda bez řidičského průkazu. Na cestu se takto vydalo zatím třináct „řidičů" a od ledna zadrželi policisté celkem šestatřicet řidičáků.