V čase 13:29 dostalo operační středisko hlášení o bouračce na silnici mezi Kunínem a Suchdolem nad Odrou. „Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že havarované vozidlo se nachází mimo komunikaci na střeše, ve vozidle v době vzniku dopravní nehody dle sdělení velitele zásahu cestovaly čtyři osoby. V době příjezdu na místo byly již všechny osoby mimo havarované vozidlo, hasiči tak nemuseli vyprošťovat žádného z účastníků dopravní nehody," informoval Petr Holub, mluvčí krajských hasičů. Dvě osoby museli záchranáři na místě ošetřit a transportovat vrtulníkem a sanitkou do nemocnic.

Na místě zasahovaly dvě jednotky hasičů ze stanice v Novém Jičíně a jednotka SDH Studénka, která v té době byla na praktickém výcviku právě u novojičínských profesionálních kolegů.

K druhé nehodě došlo jen o patnáct minut později na silnici mezi Frenštátem a Rožnovem pod Radhoštěm, u odbočky do Trojanovic. „Po příjezdu bylo zjištěno, že se jedná o dopravní nehodu taktéž jednoho osobního vozidla. U této dopravní nehody evidujeme jednu zraněnou osobu, která byla v době příjezdu hasičů již v péči záchranářů ZZS MSK. Hasiči provedli i u této dopravní nehody protipožární opatření," přiblížil událost Petr Holub s tím, že jakmile se jednotka z Frenštátu vrátila na stanici, musela se za chvíli na místo vrátit zpět. „Musela dočistit komunikaci od uniklých provozních náplní. Tyto unikly z havarovaného vozidla při nakládání na vozidlo odtahové služby," vysvětlil mluvčí HZS MSK.

Spolu s SDH Frenštát pod Radhoštěm pomáhaly následky dopravní nehody odstraňovat také dvě jednotky z Nového Jičína.