Během jejich zásahu na poslední chvíli brzdil a skončil na rozbahněné krajnici jen kousek za zaneprázdněnými hasiči nebezpečný polský kamion, který se snažil místo nehody objet. Zablokoval tak provoz v jednom směru dálnice. Musela jej vyprostit těžká hasičská technika. Jeho řidič vyvázl bez zranění, stejně jako o půlhodiny předtím řidič české cisterny.

Hasiči přívěs rychle uhasili, uhořel v něm ale člověk.
V obytném přívěsu v Ostravě uhořel bezdomovec

Operační středisko hasičů bylo o nehodě osobního, dodávkového automobilu a cisterny na D1 ve směru na Ostravu informováno v pátek po deváté hodině. Do Bílova vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Bílovec a Nový Jičín, společně s nimi jednotka dobrovolných hasičů ze Studénky. K hazardujícímu polskému kamionu dodatečně vyjela další jednotka HZS MSK – z Ostravy-Zábřehu, a to vyprošťovací speciál MB Actros Bizon s pojízdnou kontejnerovou dílnou.

„Hasiči zabezpečili havarovaná vozidla před případným požárem a z octavie vyprostili zraněného českého řidiče. Ten byl transportován do ostravské nemocnice vrtulníkem, polský řidič pak sanitkou,“ informoval mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Hasiče ohrozil polský kamion.Zdroj: HZS MSK

Polský řidič byl předtím ošetřován v policejním vozidle, jak je patrné na jedné z fotografií.

Polský kamion z Wroclavi (Vratislavi) se ke třem havarovaným vozidlům „připojil“ asi za půlhodinu, během hasičských vyprošťovacích prací. Zpět na silnici jej nakonec opravdu vytáhl hasičský Bizon, hasiči pak Polákovi ještě stačili pěkně očistit kola od bahna.