Řidič vozidla Škoda Octavia jel krátce před 18 hodinou po silnici číslo I/57 ve směru jízdy od Fulneku na Nový Jičín. „Na přímém a přehledném úseku silnice, v místě kde ji lemuje z obou stran vzrostlý lesní porost, s největší pravděpodobností přehlédl u pravého okraje vozovky jdoucího muže, kterého srazil pravým bokem automobilu,“ uvedl policejní mluvčí René Černohorský.

Při střetu chodec utrpěl zranění, které si vyžádalo nutnost lékařského vyšetření a ošetření ve Fakultní nemocnici Ostrava-Poruba. Celková škoda na majetku je předběžně vyčíslená na 50 tisíc korun. Ke zranění žádné jiné ze zúčastněných osob nedošlo, orientační dechová zkouška na alkohol vyzněla u řidiče vozu negativně.

„Stejné měření dechovými zkouškami však prokázalo předchozí požití alkoholických nápojů u osmatřicetiletého chodce,“ sdělil policejní mluvčí s tím, že přístroj ukázal 2,25 promile alkoholu v dechu. Chodec navíc neměl za snížené viditelnosti a mimo zastavěnou a osvětlenou oblast na svém oblečení nebo na sobě bezpečnostní reflexní prvky.

Případem se zabývá policejní inspektor Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Novém Jičíně Jan Vavroš. „Pro řádné zadokumentování spisového materiálu jsou velmi důležitá další svědectví případných účastníků silničního provozu, kteří projížděli uvedeným úsekem a mohli zaregistrovat jednání a chování daného chodce v silničním provozu. Vhodné jsou případně i kamerové záznamy z okolo projíždějících motorových vozidel,“ dodal René Černohorský.

Jakékoliv informace je možno kdykoli telefonicky sdělit, i anonymně, na novojičínská dopravní policejní čísla 974 735 580 nebo 974 735 251 případně kdykoli na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.

Opilý řidič dojezdil v Jistebníku u rybníka

Dalším případem opilého řidiče za volantem jedoucího vozidla se zabývají policisté na Novojičínsku. Tentokrát přistihli osmatřicetiletého muže v Jistebníku.

Bylo krátce před 15. hodinou, když ve čtvrtek 2. března v Jistebníku policejní autohlídka z bíloveckého oddělení dohlížela na bezpečnost a plynulost silničního provozu na silnici poblíž hráze rybníka Bezruč ve směru na Košatku.

„Hlídka zastavila a kontrolovala projíždějícího řidiče osobního motorového vozidla tovární značky Renault Express. Měřením dechovými zkouškami bylo prokázáno, že tento muž řídí automobil po předchozím požití alkoholických nápojů,“ sdělil policejní mluvčí René Černohorský a upřesnil, že na přístroji se objevily hodnoty přes 2,5 promile alkoholu v dechu.

Přistižený řidič s naměřenými hodnotami souhlasil a přiznal, že před jízdou pil alkohol. O lékařské vyšetření spojené s odběrem krve nebo moči nepožádal. „Policisté muži na místě zakázali řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí a opatření. Záležitost prověřují bílovečtí policisté a novojičínští kriminalisté pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ doplnil policejní mluvčí.