Operační středisko hasičů bylo o nehodě informováno půlhodinu po pondělní půlnoci. Silnici zde zatarasil český tahač s návěsem, který převážel automobilové disky. Havaroval zde také menší nákladní automobil z Polska. Nehody se obešla bez zranění. Na místo vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje – ze stanic Frýdek-Místek a Nový Jičín (s chemickým automobilem a sorbentovým kontejnerem), s nimi jednotka dobrovolných hasičů z Příbora.

Hasiči mimo jiné odčerpali z nádrží havarovaného kamionu do připravených nádob asi 250 litrů nafty. Několik desítek litrů nafty se při havárii dostalo na silnici. Hasičům se ale podařilo zabránit úniku nafty mimo asfalt, na odstranění nafty ze silnice (skvrny zhruba 100 metrů dlouhé) použili neupřesněné „větší“ množství sorbentu.

„Majitel kamionu požádal o uvolnění komunikace soukromou firmu. Kolegové asistovali při vyproštění tahače, který ležel na návěsu, a osvětlovali místo zásahu. Už bez asistence hasičů překládali v úterý dopoledne lidé, které najal majitel kamionu, automobilové disky na náhradní kamion. Pak se plánovalo odtažení návěsu kamionu ze silnice,“ upřesnil tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje Petr Kůdela.